Younes Belhanda’ya Büyük Tepki! Kadro Dışı

 Younes Belhanda’ya Büyük Tepki! Kadro Dışı
Okunuyor Younes Belhanda’ya Büyük Tepki! Kadro Dışı

Demir Grup Sivasspor maçında kaybettiği maç üzüntüsü yaşayan Galatasaray, diğer yandan da Belhanda sıkıntısını yaşıyor.

Sarı-Kırmızılı ekibin maçlarını oynadığı Türk Telekom Stadı’nın zemininin futbola müsait olmaması, teknik heyet ve oyuncuların eleştirisine neden olurken, Faslı futbolcunun bunu söyleyiş biçimi büyük rahatsızlık yarattı.

Demir Grup Sivas maçının ardından yayıncı kuruluşa verdiği röportajda, Türk Telekom Stadı’nın kötü zemini nedeniyle yönetimi hedef alan Belhanda’nın, “Yöneticiler, instagram ve twitter’da dolaşmak yerine zeminle ilgilenmeliler” sözleri, kulüp tercümanı tarafından çevrilmese de, Fransızca bilen Galatasaray’daki birçok kişi, bunu anladı ve iş bu noktaya geldi.

Bazı yöneticiler, yıldız futbolcunun hemen cezalandırılmasını hatta kadro dışı bırakılmasını gündeme getirdi.Ancak böyle bir adıma, teknik direktör Fatih Terim’in vereceği reaksiyon düşünülerek harekete geçilmediği öğrenildi.

Belhanda’nın sözlerini saygısızlık olarak yorumlayan idareciler, futbolcu ile sözleşme uzatma görüşmelerinin durdurulması yönünde düşünceleri bulunuyor.

Pandemi nedeniyle oyuncuların genelinde yapılan indirime karşı çıkan ve bunu kabul etmeyen Belhanda’nın, sezon sonunda sözleşmesinin bitecek olması da ayrı bir sorun olarak sarı-kırmızılıların karşısına çıkıyor.

3 milyon 350 bin euro net para kazanan, ayrıca bonusları da bulunan futbolcuya yeni sözleşme için yönetim 1.5 milyon euro teklif etmiş ancak kabul görmemişti.

Karşılıklı hamleler karşısında, Teknik Direktör Fatih Terim’in görüşüne başvurulacak ve buna göre bir hamle uygulanacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın