Yıldız Oyuncu Ocak’ta Fenerde

 Yıldız Oyuncu Ocak’ta Fenerde
Okunuyor Yıldız Oyuncu Ocak’ta Fenerde

Forvet bölgesine birçok transfer yapmasına rağmen golcü sıkıntısını bir türlü çözemeyen Fenerbahçe’nin gündemine bomba bir isim aldı.

Fenerbahçe Aziz Yıldırım’ın 11 yıl önce transferi için girişimlerde bulunduğu Alexis Sanchez için devreye girdi.

Sabah’ın haberine göre Sarı-Lacivertlilerin sezon başında da ilgilendiği Alexis Sanchez’in yolu bu kez Fenerbahçe’yle kesişebilir. Aziz Yıldırım‘ın 11 yıl önce de transferi için uğraş verdiği Şilili forvet, devre arasında Inter’den ayrılıyor.

AZİZ YILDIRIM’IN HAYALLERİNE DOĞRU

Inter’in yüksek maliyeti sebebiyle yollarını ayırmak istediği Alexis Sanchez, bonservisini eline alıp devre arasında İtalyan deviyle vedalaşıyor. 2010 Dünya Kupası’nda yıldızı parlayan ve o dönem Udinese’de forma giyen Alexis Sanchez, Aziz Yıldırım tarafından transfer edilmek istenmiş ancak oyuncunun yüksek maliyeti sebebiyle transfer gerçekleşmemişti. Aziz Yıldırım, ilerleyen yıllarda bu girişimi bizzat itiraf etmişti. Şilili forvetin yeni durağının Fenerbahçe olabileceği iddia ediliyor.

PERFORMANSI

Bu sezon yedek kulübesine hapsolan Alexis Sanchez’in Inter ile 2023 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. İtalyan deviyle bu sezon tüm kulvarlarda 10 maça çıkan 32 yaşındaki yıldız futbolcu 1 gol, 2 asistlik performans sergiledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın