Yazarlarından Fenerbahçe Yorumları

 Yazarlarından Fenerbahçe Yorumları
Okunuyor Yazarlarından Fenerbahçe Yorumları

Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligi play- off turunda Kadıköy Finlandiya temsilcisi Helsinki ile karşı karşıya geldi. Sarı lacivertliler, birçok eksik olmasına rağmen sahadan galip ayrıldı. Fenerbahçe’nin Helsinki maçındaki tek golü, Muhammed Gümüşkaya’dan geldi. Fenerbahçe bu sonuçla Helsinki deplasmanı öncesi turun kapısını aralamış oldu.

Spor yazarları, Fenerbahçe’nin HJK Helsinki’yi 1-0 mağlup ettiği mücadeleyi gazetedeki köşelerinde değerlendirdiler.


“İYİ Kİ MUHAMMED VAR”

GÜRCAN BİLGİÇ: Taraftar “santrforsuzluk” üstünde isyan bayrağı taşıyor. Sahadaki takımın oyunu yok, santrfor için hazırladığı pozisyon yok, düşünülmüş hücum aksiyonu yok.. Bir sürü oyuncu var, yedek yok. Ama iyi ki, Muhammed var. 20 yaşında, füze gibi şut çıkartıp, bir anda geceyi aydınlatan genç yetenek. Golünü armayı öperek kutlamak isterken, armasız tasarlanan formasına sarılıyor maalesef. Sonrasında 16 yaşındaki Arda da şans buluyor. Krizin fırsata çevrildiği anlar belki de. Geceyi bu gençlerle “keyifli” hale getiriyor tribündeki taraftarlar. Tek mutluluk onlar…

“GÜCÜNÜ KAZAN FENERBAHÇE”

ŞANSAL BÜYÜKA: Türk takımlarının neredeyse perişan olduğu bir akşamda gecenin tek galibi Fenerbahçe’yi kazandığı maçtan sonra eleştirmem, bazılarını kızdırabilir… Ama karşısındaki takım , amatörden hallice… Ayrıca Büyük Fenerbahçe bu… Oynatacak, sahaya sürecek oyuncu bulamıyorsan, bunun bahanesi olamaz… Maçın tesellisi; Gecenin tek galibiyeti, Muhammed‘in golü, Arda’nın oyunu ve Fenerbahçe’nin gençlerle birlikte, hiç olmazsa biraz hareketlenip kendine gelmesi… Gücünü kazan Fenerbahçe… Bu ülkenin sana ihtiyacı var… 

“BU KADARI NORMAL DEĞİL”

İLKER YAĞCIOĞLU: Çok uzun süre Fenerbahçe, oyunun temposunu bir türlü arttıramadı. Topun hızı da oyuncuların hızı da oldukça yavaştı. Böyle olunca da pozisyon üretmekte çok zorlandılar. Rakip, zaten fizik gücü yüksek bir takım. Fenerbahçe de ağır dönünce savunmaya çabuk döndüler ve açık vermediler. Bu gibi durumlarda kanatların problemi çözmesini beklersiniz. Ama Novak da Osayi Samuel de arkadaşlarına çok az pozisyon hazırlayabildi. İkincisi ceza sahası dışından şut denersiniz. Tıpkı genç Muhammed’in yaptığı ve attığı gol gibi. Eksikler tabii ki var. Bu kadar kas sakatlığının olması da normal değil. Hepsi bir tarafa Muhammed’in muhteşem golü ve 16 yaşındaki Arda’nın oyuna girmesi gecenin en güzel anlarıydı. 

“FRANSA’NIN BİR NUMARASI AMA…”

AHMET ÇAKAR: Maça baktığımız zaman Fenerbahçe top yapıyor ama tempo düşük. Maç pekala berabere bitebilirdi. Ama Muhammed mecburiyetten girdi ve son yılların en güzel gollerinden de birini attı. Bu sonuç Fenerbahçe’ye yetebilir ama Helsinki’de maça çıkacağı ya da çıkabileceği kadro da önemli. Bu kadar sakat olursa 1-0 çok avantajlı bir skor olarak görünmüyor. Maçın hakemi Türk hakemlerini arattı. Sözüm ona Fransa’nın bir numarası. Ama ilk yarıda Fenerbahçe’nin bir mutlak penaltısını es geçti. Helsinkili oyuncu ceza sahası içinde topu elle kepçeledi, hakem görmedi. VAR uygulaması da olmadığı için penaltı güme gitti. Yine ilk yarıda Novak’a yapılan bir hareket var. Penaltı gibi görünüyor. Bu penaltıyı vermemesini kabul edebilirim ama elle oynama penaltısını vermemesi kabul edilemez.

“BRAVO PEREIRA’YA VE GENÇLERE”

GÜNTEKİN ONAY: Fenerbahçe, dün Sosa, Gustavo, Szalai’nin tecrübesi ve koydukları mücadele karakteri ile, gençlerin enerjisi ve yeteneği ile zor bir geceyi galibiyetle geçti ve tur için avantaj yakaladı. Dünkü koşullar ile Fenerbahçe’nin futbolunu eleştirmek haksızlık olur. Ben bu kadro zaafiyeti içinde alınan galibiyeti son derece değerli ve önemli buluyorum. Bravo gençlere ve onlara güvenen Vitor Perreira’ya.

“HESAPTA OLMAYANLAR”

ENGİN VEREL: Hesapta olmayan sakatlıklar sonucunda 20 yaşındaki Muhammed’in ve ondan da genç olan Arda’nın sahaya sürülmesi mecburiyetten olsa da bizleri heyecanlandırıp, neşelendirdi. Muhammed’in özgüvenli vurmuş olduğu şutun gol olması da Fenerbahçe’nin geleceği adına güzel bir görüntüdür.

AFERİN SANA ÇOCUK”

HİLMİ TÜRKAY: Yönetim şu santrfor merkezini çözmeli. Avrupa arenasına çıkıyorsunuz, ayıp. F.Bahçe seyircisi takımını özlemiş görünmedi. Eskisi kadar ateşli değildi. Mücadele vasatın üzerine hiç çıkmadı. Avrupa değil, sanki mahalle maçı izledik. Dünya yıldızı Mesut’un yapamadığını alt yapıdan Muhammed Gümüşkaya yaptı, harika bir gol attı. Böyle gençlere ihtiyacımız var. Hepsi geleceğimiz. Aferin sana çocuk! 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın