Vitor Perira’nın İrfan Can’a Övgüsü

 Vitor Perira’nın İrfan Can’a Övgüsü
Okunuyor Vitor Perira’nın İrfan Can’a Övgüsü

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, UEFA Avrupa Ligi’nde 3-0 kazandıkları Royal Antwerp maçının ardından açıklamalar yaptı.

Son haftalarda gelen kötü sonuçların ardından iyi bir reaksiyon gösterdiklerini söyleyen Vitor Pereira, “Bence bugün iyi bir maç oynadık. İyi bir takım ruhu sergiledik. Geçirmiş olduğumuz zor haftalardan sonra iyi bir reaksiyon gösterdik. Bu tarzı maçları oynayacak karakterimizin olduğunu gösterdik. Bugün kazanmayı hak ettik. Daha da fazla atabilirdik. Sonuç için mutluyum” diye konuştu.

“Maçtan önce de söylemiştim. Ligde yüksek kalitede oynadığımız maçlar vardı. Frankfurt maçı da bu seviyedeydi ama futbol sadece taktiksel şeyler değildir. Kalitenizi sergilemek için çoğu zaman öz güvenli olmanız gerekir. Kalite, öz güvenle gelir. Kaybettiğimiz haftalardan sonra bu öz güveni takıma vermemiz gerekiyordu. Tabii ki Trabzon, Alanyaspor ve Konyaspor maçları farklı maçlardı. Bugün bizim için 3 puanı kazanmak çok önemliydi. Gruptan çıkmak için savaşmaya devam ediyoruz. Bizim için en önemli maç, bir sonraki maç” ifadelerini kullandı.

“Benim takımımdan, oyuncularımdan ve taraftarlarımızdan hiçbir şüphem yok. Başkanımızın tutkusundan da öyle. Başarılı olmak için her şeye sahibiz. Yapmamız gereken dengeyi doğru koruyup doğru yolda devam etmek” şeklinde cevap verdi.

“İRFAN CAN’A ÖVGÜ

İrfan Can Kahveci’nin gösterdiği performansla ilgili de konuşan Pereira, “İrfan’ın kalitesini biliyorsunuz. Gerçekten çok kaliteli bir futbolcu. Sakatlandı ve uzun süre aramızda yoktu. Şimdi fiziksel durumunu toparlıyor. O kalitesini sahaya katabilir. Topla birlikte karar verme becerisi gerçekten çok iyi. Oyuncular bazen fırsat geldiğinde kendilerini gösterirler. O fırsata elleri ve beyinleri ile sarılmaları gerekir. Oyuncularımın performansından dolayı mutluyum. Umarım bu şekilde devam ederler” açıklamasında bulundu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın