Vitor Pereira’dan İrfan Can’a Özgürlük

 Vitor Pereira’dan  İrfan Can’a Özgürlük
Okunuyor Vitor Pereira’dan İrfan Can’a Özgürlük

Süper Lig mücadelesine devam eden Fenerbahçe’de sıcak gelişimler yaşanıyor…

Vitor Pereira, Fenerbahçe’de mesaiye başladığından beri kadroda yaptığı incelemelerinde İrfan Can Kahveci’ye hep ayrı bir parantez açtı.

Milli takım arasının bitmesinin ardından Sivasspor maçına odaklanan Fenerbahçe’de İrfan Can Kahveci geri dönüyor. Sakatlığını tamamen atlatan yıldız futbolcu artık hazır hale geldi.

Lig ve Avrupa Ligi maratonunda teknik direktör Vitor Pereira’nın da en güvendiği isimlerin başında 26 yaşındaki futbolcu geliyor. Sarı-lacivertli takımdaki ikinci dönemine başladığından beri yoğun bir mesai yapan ve kadrosunu inceleyen Pereira, İrfan Can’a gözü gibi bakıyor…

Oyuncusunun özellikle sol ayağı, yeteneği, çalım ve şut özelliklerini belirleyen Portekizli çalıştırıcı, kısa sürede çok etkilendi. İrfan Can’ın elit seviyedeki futbolculara benzer bir yeteneği olduğuna inanan Pereira, oyuncusuna da yakın ilgi gösterdi. Düzce’deki Topuk Yaylası Kampı’ndan bugüne kadar İrfan Can’ın önemli bir isim olduğunu vurgulayan tecrübeli teknik direktör, öğrencisiyle de zaman zaman görüşmeler yapıyor.

İyileşmesine Sevindi

Vitor Pereira, İrfan Can’ın saha içerisindki yeteneği , oyuna anında etki edebilmesi ve skoru değiştiren özelliğini ortaya koyabilmesi için özgürlük tanımak istiyor.

İrfan Can’a da bizzat, “Özel bir sol ayağın var, kendini kısıtlama” görüşünü bildiren sarı-lacivertli çalıştırıcı, oyuncusunun iyileşmesine en çok sevinen isimlerden oldu. Ligin ilk haftasında Adana Demirspor deplasmanında Mesut Özil’e asist yapan İrfan Can, Helsinki maçında sakatlanmış ve geride kalan 3 maçı kaçırmıştı.

Daha Güçlü

İrfan Can Kahveci de sakatlığını atlatmasıyla beraber yeniden formasına konsantre oldu. İrfan Can, Sivasspor maçı öncesi sosyal medya hesaplarından özel bir video yayınladı.

Antrenman görüntülerinden bir kolaj hazırlayan yıldız futbolcu, ‘Her zamankinden daha güçlü’ mesajını da paylaştı.

Takımın Sevilen İsmi

Şu anda takımın hem en sevilen oyuncularından olan hem de takımına liderlik eden İrfan Can, teknik ekibin de yakından takip ettiği isimlerden biri. Mesut Özil başta olmak üzere herkesle çok iyi anlaşan başarılı futbolcu, lig ve Avrupa’da takımının en önemli kozlarından

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın