Vitor Pereira: Taktikten Ziyade Takım Ruhuna Önem Veriyorum

 Vitor Pereira: Taktikten Ziyade Takım Ruhuna Önem Veriyorum
Okunuyor Vitor Pereira: Taktikten Ziyade Takım Ruhuna Önem Veriyorum

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, HJK Helsinki’ye karşı alınan 5-2’lik galibiyet sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Portekizli teknik adam, Bolt Arena Stadı’nda oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Genç futbolcuların “güçlü, kaliteli ve karakterli” olduğunu belirten Pereira, “Altyapıdan gelen oyuncularımızla karakterli, güçlü ve kaliteli bir oyun ortaya koyduk. Altyapımıza dikkat çekmek ve tebrik etmek istiyorum. Arda 16, Muhammed 20, Fatih 18 yaşında. 21 yaşında Ferdi ve 23 yaşında Altay var. Deneyimli oyuncularımız da güçlü ve karakterliler, bunu sahaya yansıttılar.” diye konuştu.

“Sahada koşan, mücadele eden, takım savunmasını iyi yapan bir Fenerbahçe var. Bu yıl UEFA Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe final oynayabilir mi?” şeklindeki soruya, “Pek çok sakatlık ve şansızlıkla mücadele ettik. Bugün de futbolcularımın çok koşup savaşacağını biliyordum. Taktik ve sahada dizilişten daha önemlisi takım ruhu ve birlikte mücadele etmek. Zaten bunu yaptıktan sonra başarı da geliyor.” yanıtını verdi.

“Kafasında ideal 11’i olan bir teknik direktör değilim. Formayı hak eden tüm futbolculara şans vermeye çalışan biriyim. Gençler, genç oldukları için değil kaliteli ve karakterli oldukları için oynuyorlar. Biz, onlara inanıyoruz. Gençler böyle çalışmaya devam ettikçe şans bulmaya da devam edecekler.” ifadelerini kullandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın