Vitor Pereira Sistemi Değiştiriyor

 Vitor Pereira Sistemi Değiştiriyor
Okunuyor Vitor Pereira Sistemi Değiştiriyor

Fenerbahçe’de Başkan Ali Koç’un isteği üzerine teknik direktör Vitor Pereira, Galatasaray derbisinde sistem değişikliğine gidiyor…

Sistem değişikliği ile aradaki farkı kapatmayı planlayan Başkan Ali Koç , zaman kaybetmen istemiyor..

Son 4 maçında kayıplar alarak , zirvenin 10 puan gerisine düşen Fenerbahçe’de Başkan Ali Koç , takımın adeta tepetaklak olmasına rağmen, “Vitor Pereira ile yola devam edeceğiz” dedi.

Ancak Başkan Koç , Teknik direktör Vitor Pereira’nın 3 savunmalı dizilişten vazgeçip ‘takıma daha uygun’ bir taktik bulacağını da sözlerine ekledi. Lige verilen Milli ara, böyle bir değişim için avantaj olarak görülebilir.

Ancak en radikal değişimin yaşanacağı savunma hattının iki kilit oyuncusu, Min-jae Kim ve Attila Szalai şu anda Milli görevde. Vitor Pereira, elinde bu bölgeden daha fazla oyuncusu olduğu için önceliği hücum hattına verdi. Portekizli hoca, daha önceki kariyerinde 4’lü savunmayı genelde 4-3-3 şeklinde oynatıyordu. 53 yaşındaki teknik adam, Mesut Özil‘den daha fazla verim alabilmek adına ilk olarak 4-2-3-1 dizilişiyle denemeler yapıyor.

Şu anki antrenmanlarda Mesut Özil forvetin arkasında konumlanırken, sağında ve solunda FerdiRossiMeyer ve Samuel ile denemeler yapılıyor. Takım tam kadro olduğunda ise bu bölgelere PelkasValenciaİrfan Can gibi isimler de dahil olacak ve rekabet iyice artacak. Orta sahanın merkezinde Gustavo, SosaMert HakanZajc ve Crespo ile yine alternatifi bol bir oyuncu grubu var. Asıl sorun beklerde. Solda Novak, sağda ise Nazım tek alternatif konumunda. Solda Szalai, sağda Tisserand B planı olarak kullanılabilir.

ZAMAN KISITLI

Vitor Pereira’nın derbide yeni dizilişi tercih edip etmeyeceği ise belirsiz. Min-jae Kim’in çarşamba günü, Szalai’nin ise yarın akşam İstanbul’a dönmesi bekleniyor.

Bu oyuncuların dönmesinin ardından pazar günkü Galatasaray maçına kadar 4’lü savunma üzerine taktiksel çalışmalar için fazla vakit olmayacak. Ancak idmanlarda iyi bir performans sergilenmesi halinde, Ali Koç’un istediği taktiksel değişim ilk olarak derbide sahaya yansıyabilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın