Valerien Ismael: Kazanmak için her şeyi yaptık

 Valerien Ismael: Kazanmak için her şeyi yaptık
Okunuyor Valerien Ismael: Kazanmak için her şeyi yaptık

Beşiktaş’ın deneyimli teknik adamı Valerien Ismael, Fenerbahçe derbisinden sonra değerlendirmelerde bulundu.

Vodafone Park’ta oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Ismael, “Kazanmak istiyorduk, kazansak bizi yukarı taşıyacak bir galibiyet olacaktı ama maalesef kazanamadık.” dedi.

Rakipleri karşısında oyun planlarının savunma arkasında boşluklardan faydalanmak olduğuna dikkati çeken Ismael, “Rakibin, savunmayı önde kurduğunu düşünürsek bundan faydalanmak istedik. Net fırsatlar verdiklerine şahit olmuştuk. Çok ofsaytta kaldığımızı devre arasında konuştuk.” diye konuştu.

Mücadelenin son anlarında Weghorst’un direkten dönen topu sonrası yaşadıklarını anlatan Ismael, “O esnada hissettiklerimi statta herkes hissetti. Ben de gol sandım. Weghorst kafaya iyi yükseldi, orta iyiydi, her şey pozisyonun gol olması için müsaitti ama bir türlü top içeri girmedi. O an şansa ihtiyacımız vardı, topun içeri girmesini çok isterdik.” ifadelerini kullandı.

Maç sonunda Wout Weghorst’la yaptığı görüşmeyi anlatan Ismael, “Gol atamadığı için üzgündü. Son dönemde yakaladığı 2 fırsat vardı. Biri direkten döndü, biri dışarı çıktı. ‘Bu şekilde devam et’ dedim ona. 3 puanı kazanmak için her şeyi yaptığımızı söyledim.” değerlendirmesinde bulundu.

Savunmanın performansını değerlendiren Ismael, “Bugün gol yemediğimiz için mutluyuz. İstatistiksel olarak rakibe az fırsat verdik. Geçen hafta verdiğimiz fırsatlarda gol yemiştik. Bu hafta gol yememek mutlu etti. Önümüzdeki haftada da savunmadan aynı performansı bekliyorum.” diye konuştu.

Ismael, Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus’un ‘İlk 70 dakika biz daha iyiydik. Son 15-20 dakika Beşiktaş bizden daha iyiydi’ şeklindeki görüşüne katılmadığını vurgulayarak, “Bazı anlarda tehlikeli oldular. Bizim bazı anlarda daha sabırlı olmamız gerekiyordu. İkinci yarıda topun bizde olduğu anlar yaşadık. Rakip yoruldukça ve kulübe katkısını istediğimiz gibi alınca oyunumuz iyileşti ancak golü atamadık.” ifadelerini kullandı.

“GELECEĞİM KONUSUNDA ENDİŞELENMİYORUM”
Beşiktaş’taki geleceğinden endişe etmediğini belirten Ismael, “Geleceğim konusunda endişelenmiyorum. İyi bir ekibim var, iyi çalışıyoruz, iyi işler yapmaya çalışıyoruz. Biz çalışıyoruz yüzde yüzümüzü veriyoruz, başarılı olmak istiyoruz. Yorumları okumuyorum, zaten Türkçe de bilmiyorum. Ekibimle birlikte işime ve bu takımın geleceğine odaklanmış durumdayım.” şeklinde konuştu.

Ismael, Ghezzal’in ne zaman ilk 11’e döneceğine yönelik bir soruya ise oyuncunun tam anlamıyla iyileşmesini bekleyeceklerini, bunun tüm oyuncular için aynı olduğunu söyledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın