Umut Meraş: Beşiktaş için başkanla kavga ettim

 Umut Meraş: Beşiktaş için başkanla kavga ettim
Okunuyor Umut Meraş: Beşiktaş için başkanla kavga ettim

Beşiktaş’ın 26 yaşındaki deneyimli sol beki Umut Meraş, samimi açıklamalarda bulundu.

“Avusturya kampımız güzel geçiyor. İstanbul’daki antrenmanlarımız biraz sert geçti. Teknik direktörümüzün bizden beklentisi yüksek. Sistemimiz biraz zor olduğu için alışmaya çalışıyoruz”

4-3-3 sistemi zor ama eğer doğru oynayabilirsen çok güzel bir sistem. Benim de rolüm değişti ancak daha çok hücuma çıkma şansım oluyor. Geçen sene benim açımdan biraz sıkıntılı geçmişti. Bu sezona bomba gibi girmek istiyorum.

Hangi sistemde oynadığının çok önemi yok. Futbolun doğrularını takım halinde yaptıktan sonra sonuç bir şekilde geliyor. 3’lü sistemde pres mesafesi daha uzun, 4’lü de daha rahat hissediyorum ancak 3’lü oynamak için de kapasitem var.

HER YERDE OYNARIM

“Futbolda defans hattı çok değiştiğinde aksama olabiliyor. Ancak önemli olan futbolun gerekliliklerini yapmak. Sağ bekte ve stoperde de iyi performans verdim ancak kendi mevkim kadar rahat olmuyorum. Hocamız görev verdiği sürece her mevkide oynayabilirim.

Valerin Ismael bizlere taktik anlamında bize çok şey katıyor. Takımdaki herkes sahadaki görevini biliyor. Bu yolda devam edersek başarının geleceğini düşünüyorum.”

PRES ŞART!

“Oynadığımız sistemden dolayı kanat beklerin bir tık daha efor sarf etmesi gerekiyor. Burası Beşiktaş, büyük bir takımız ve pres yapmamız gerekiyor. Hocamız da bize bunu aşılıyor.

Çift idman yaptığımızda dolayı boş zamanlarda dinlenmekten başka bir şey yapmaya halimiz olmuyor”

HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK

“Hücum hattımızdaki isimlerin hepsini kendini kanıtlamış isimler. Şampiyonluğa oynayacağız ve bu gibi isimlere şampiyonluk yolunda ihtiyacımız olacak.

RIDVAN YILMAZ BEŞİKTAŞ’TA

Rıdvan Yılmaz benim kardeşim. Onun için elimden geleni yapıyorum. Transfer sürecini de konuşuyoruz. Şu anda takımda kalmış gibi görünüyor. Ona sadece ‘önüne bak’ dedim.”

BURSASPOR BAŞKANIYLA KAVGA ETTİM

Beşiktaş’a daha erken transfer olacaktım. 3 sezon önce Beşiktaş’la anlaşmıştım. Ama Bursaspor bu transfere engel koydu. Beşiktaş’a gitmek için o dönemki Bursaspor başkanıyla kavga ettim. Yine o dönem Napoli’nin bana ilgisi vardı. Resmi bir teklif olmadı ama beni istediklerini biliyordum.

“BİR ŞEYLER BAŞARACAK”

“Avrupa Şampiyonası’nda gereken sinerjiyi yakalayamadık. Biraz rehavet var gibiydi. Ben bu milli takımın bir şeyler başaracağını düşünüyorum.”

“GELDİKTEN SONRA BİR ŞEY DEĞİŞMEDİ”

“Beşiktaş’a geldikten sonra hayatımda değişen hiçbir şey olmadı. Taraftarın sevgisini görüyorum, Beşiktaş çok büyük bir camia ancak hepimizin gideceği yer belli. Gelmeden önce de insandım şu anda da.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın