UEFA Krizini Başkan Çebi Çözdü

 UEFA Krizini Başkan Çebi Çözdü
Okunuyor UEFA Krizini Başkan Çebi Çözdü

Yeni sezon için çalışamalara ara vermeden devam eden Beşiktaş’ta sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor…

”Gündemde UEFA var”

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, UEFA’nın vadesi geçmiş borçlarla ilgili flaş bir atakta bulunarak ortadaki sorunu çözdü. İşte tüm ayrıntılarıyla…

AHMET NUR ÇEBİ, KRİZİ ÖNLEDİ

Beşiktaş Kulübü vadesi geçmiş borçlarla ilgili UEFA ile yaşadığı krizi çözdü. Milliyet’te yer alan habere göre; Başkan Ahmet Nur Çebi kendi kaynaklarından tam 2.8 milyon euro ödeyerek, siyah-beyazlı kulübün daha ağır bir faturayla karşı karşıya kalmasını engelledi.

ŞARTA BAĞLI YAPTIRIM ÇIKMIŞTI

UEFA geçtiğimiz mart ayında, 30 Eylül 2020 tarihi öncesine ait borçlarla ilgili Beşiktaş’a şarta bağlı yaptırım uygulamıştı. UEFA’dan yapılan açıklamada, 30 Haziran’a (bugün) kadar borçların geçmişte ödendiğine dair kanıtların gösterilmemesi halinde siyah-beyazlıların 2021-2022 sezonunda elde edeceği UEFA gelirlerinin yüzde 15’ine el konulanacağı duyurulmuştu.

BORCU KENDİ CEBİNDEN ÖDEDİ

Bu gelişme üzerine yaptırımın iptali için CAS’a başvuran Beşiktaş istediği sonucu tam olarak elde edemedi. Ancak CAS, 30 Haziran’a kadar borçların ödenmesi halinde yaptırımın uygulanmayacağına hükmetti. Başkan Ahmet Nur Çebi dün devreye girerek toplam 2.8 milyon euro olan borcu kendi cebinden ödedi.

SÜRENİN DOLMASINA 1 GÜN KALA

Yasal sürenin dolmasına bir gün kala yaşanan krizi çözen Başkan Çebi, Beşiktaş’a daha ağır bir fatura kesilmesine izin vermedi.


FATURA DAHA DA BÜYÜYECEKTİ

Siyah-beyazlı kulüp alacaklı taraflara ödeme yapmasaydı 4.5 milyon euro gibi bir faturayla karşı karşıya kalacaktı. UEFA, Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılan Beşiktaş’ın elde edeceği yaklaşık 30 milyon euronun yüzde 15’ini ceza olarak kesecekti.

PANDEMİ DÖNEMİNE AİT ALACAKLAR

2.8 milyon euro borcun bazı futbolcuların pandemi dönemine ait alacaklarında indirim yapmamasından kaynaklandığı öğrenildi. Beşiktaş Yönetimi geçen yıl ligin oynanmadığı dönemde oyuncuların maaşlarında kesinti yaparken, bunu kabul etmeyen bazı futbolcular FIFA’ya başvurmuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın