Türk Telekom’da Yenilgi!

 Türk Telekom’da Yenilgi!
Okunuyor Türk Telekom’da Yenilgi!

Galatsaray- Rizespor maç karşılamasını Aydın Türkmen değerlendirme altına aldı.

Maçın başında yenilen gol, Luyindama özelinde defans göbeğinin planın aşil topuğu olduğunu gösterdi. Golden sonra da topun sahibi oldu, çok pas yaptı, Gedson ve Emre Akbaba’nın bir tık etkili futboluyla oyunu çok hızlı rakip sahaya taşıdı. Bu dakikalarda hırslarıyla öne çıkan iki isim ise Etebo ve Falcao’ydu.

Yedlin ve Emre Akbaba’nın peş peşe gelen müthiş golleri oyunun ardından hem psikolojik hem de skor üstünlüğünün Galatasaray’a geçmesini sağladı.

Tam A planının nasıl işleyeceğini galipken görme fırsatı yakalamışken, bu kez Marcao’nun başrolünde olduğu ilk golün kopyası bir hatayla Rizespor beraberliği yakaladı.

Yani sistem olarak bu kadar risk alırken, defansındaki iki isim bu hataları yaparsa her maç elin yüreğinde oynarsın… Ki Luyindama rakibe pozisyon veren sayısız hata yaptı.

Fatih Hoca, Rize’nin penaltı golü sonrası, A planını değiştirmedi ama Onyekuru ile Kerem Aktürkoğlu’nu sahaya sürerek modifiye etti.

Bu dokunuş sahada nispeten daha etkili bir Galatasaray yarattı… Sonradan oyuna giren Feghouli’nin geçen haftakine nazire yapan muhteşem ara pası Onyekuru’nun hızı ve takipçiliği sayesinde beraberlik golüne dönüştü.

Bu kez de Yedlin’in kırmızısı dengeleri değiştirdi.

12 dakikalık uzatma ve Sarı Kırmızılılar’ın galibiyet için önde yaptığı baskı arkada geniş boşluklara neden oldu. Maç boyunca istekli bir futbol sergileyen Rizespor da o boşluğun faturasını kesmeyi bildi.

Galatasaray, 7 golün atıldığı, maçın bir o takıma, bir diğer takıma geçtiği son yılların en acayip maçında inanılmaz bir üç puan kaybetti…

Derbi haftası avantajı bir anda kâbusa dönüştü!!!

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın