Turgay Demir’den Sergen Hoca’ya Övgü

 Turgay Demir’den Sergen Hoca’ya Övgü
Okunuyor Turgay Demir’den Sergen Hoca’ya Övgü

Süper Lig’in başlaması ile hareketlilik arttı. Beşiktaş sahasında konuk ettiği Çakur Rizespor’u 3-0 yenerek güzel bir başlangıç yaptı.

Fotomaç Gazetesi yazarı Turgay Demir , Beşiktaş takımı analiz ederken Kartal’ın performansına övgü dolu sözler yağdırdı. İşte o sözler tüm detaylarıyla;

TURGAY DEMİR ;

Transferin üç ayağı vardır; hocanın istekleri, yönetimin daha doğrusu kulübün scout ekiplerinin araştırmaları ve kulübün maddi imkanları. Bunlar arasında bir denge kurulmadığı taktirde ya hoca mutsuz olur ya da istenilen takım kurulamaz.  Beşiktaş bu anlamda son derece başarılı bir transfer sezonu geçiriyor diyebiliriz.

Öncelikle yönetim önüne çıkan tüm transfer fırsatlarını, Sergen Yalçın’ın istekleriyle birlikte değerlendirdi. Bunu yaparken de kulübün ilkelerinden taviz verilmedi. Zafere giden yol da tam olarak böyle bir şeydir zaten. Mehmet Topal, Salih Uçan, Kenan Karaman, Mert Günok, Alex ve Butshuay’i Kartal’ın gücüne güç katacak çok önemli isimler.

Ligin ilk maçında gördük ki geçen sezon bıraktığı yerden devam eden  Beşiktaş  bu yeni isimlerle sadece lig ve kupada değil Şampiyonlar Ligi’nde de hedefine varabilir. Geçen sezon en büyük eksiklik on numara pozisyonunda oynayacak bir yıldız olmamasıydı. Ne Adem, ne de Oğuzsan bu gömleği üzerlerine giyemediler. Şimdi Alex var ve o bölgede Kara Kartal artık çok daha güçlü. Ön tarafa alınan Butshuay’i de Alex’e en iyi şekilde eşlik edebilecek özelliklerde bir golcü.

Sağlam bir onbir, rakibe ve o maçtaki hedefe göre yapılabilecek rotasyonlar için gerçekten çok iyi alternatifler var. Sergen Yalçın şu anda dünyanın en mutlu insanları arasındadır. Çünkü sezon sonu konuştuğumuzda tarif ettiği türden oyuncular alındı ve alınıyor. Sergen Yalçın’ın adaletli forma dağıtması Beşiktaş’taki   kardeşlik ortamının en önemli sebebidir.

Formayı giyen hak ettiğinin farkında, yedek kalan da hak ettiği takdirde giyeceğinden emin. Forma adaleti varsa mutluluk da olur vesselam.  Beşiktaş  ilk haftaki görüntü itibarıyla rakiplerinin çok önünde… Kartal her hafta farkı biraz daha açabilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın