Tümer Metin: “Aboubakar ve Larin! İnanılmaz”

 Tümer Metin: “Aboubakar ve Larin! İnanılmaz”
Okunuyor Tümer Metin: “Aboubakar ve Larin! İnanılmaz”

Tümer Metin, Beşiktaş’ın Yukatel Denizlispor’u 3-0 mağlup ettiği mücadeleyi TRT Spor’da değerlendirdi.

“İlk golü bulana kadar…” olan maçlardan biri oynadı Beşiktaş. Yanlış anlaşılmasın, ilk golü bulana kadar zorlandı Beşiktaş demiyorum.

İlk golü bulana kadar Beşiktaş, tüm araçları doğru kullandı. Duran top organizasyonu iyi, geçiş oyunu iyi, zaman zaman tempoyu artırıyor, ayarlıyor.

Golü bulduktan sonra Beşiktaş, bu ligin en formda takımı. Çünkü, artık oyun geçişe döndüğü andan itibaren Beşiktaş’ın hücum silahları doğrudan oyuna dahil oluyor.

Denizli’ye göre çok daha kaliteli bir kadroya sahip Beşiktaş. Bireysel performans olarak da zirvede. Çok da kendini sıkmadan, çok tempo yapmadan rahat rahat kazandı bu maçı.

Beşiktaş favori çıktı bu maça. 13’er gol katkısı Larin ve Aboubakar’dan! İnanılmaz!

Üstüne üstlük Larin santrfor değil sol kenar olarak oynatıyor Sergen Hoca. Aboubakar, Ljajic’i coşkuya dahil etti. Kendi de vurabilirdi Aboubakar. Aboubakar Ljajic’i yarışa, oyuna dahil etti. Bencillik yapmadı. Çok pozitif bir görüntüydü.

Ne oynadığını bilen bir Beşiktaş var, haftalardır bahsediyoruz. Oyunun gidişatına göre uyum ve oyun değiştiriyor Beşiktaş. Bu haftaya kadar oyun zevkiyle, iştahıyla anlattık. Bu maç öyle bir maç değildi. Bu maçta Beşiktaş, kalitesiyle kazandı.

Beşiktaş cumartesi günü Galatasaray’ı, pazar günü derbiyi izleyecek. Kazasız belasız bir hafta geçirdi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın