Toroğlu’ndan Flaş Sözler

 Toroğlu’ndan Flaş Sözler
Okunuyor Toroğlu’ndan Flaş Sözler

Süper Lig’in 20. haftasında Beşiktaş, deplasmanda Rizespor ile karşılaştı. Maçın devre arasında A Spor yorumcusu Erman Toroğlu değerlendirmelerde bulundu.

Toroğlu, “Beşiktaş çok rahat oynuyor. Eğer 2. golü bulursa maç farka gider. Batshuayi bencillik yapmasa Emirhan ilk golünü atacak. Bencillik yapma artık.” ifadelerini kullandı…

Futbol böyle bir maç… İlk yarıda gençlerle abileri iyi anlaşan bir Beşiktaş…
Devamlı rakip kalede pozisyon bulan bir Beşiktaş… Hiçbir şey oynamayan bir Rizespor… Ve bu Rizespor için half time da yorum yaparken ‘Bu oyunla ligde nasıl kalır’ diyoruz. Beşiktaş ilk yarıyı 2-3 gol atıp bitirse, bunları yaşamayacak.
İki büyük kaleci hatası, iki gol…

İkinci yarı Rizespor iyi mücadele etti. Bunda Beşiktaş kadrosunun bayağı eksik olmasının da rolü vardı tabii… Futbolda gençlik olacak tamam da bir de ‘tecrübe’ diye bir olgu var. Kaleci Ersin’e fazla bir şey söyleyemem. Beşiktaş’ı çok ipten aldı. Son olarak Katar’da kazanılan Süper Kupa’nın yüzde 50’si ondandı. Kalecilik böyle bir iş. Bir gün kral olursa sonraki gün tukaka!.. Büyük kaleciler de bu hataları yapıyorlar. Ders alacaksın o kadar… Moralini bozmayacaksın.
İlk yarıdaki maçla ikinci yarıdaki maç siyahla beyaz kadar farklıydı.
Sonunda siyah da beyaz da eşitliği razı oldu.

Eksikler!

Bu üçlünün saha içindeki rotasyonlu, yer değiştirerek oynadığı oyun ve bunun getirdiği hareketlilik, çok fazla pozisyon üretmesine neden oldu. Başta Batshuayi ve Güven final paslarında doğru tercihler yapıp, son vuruş becerisini de gösterseydi çok rahat maçı kazanabilirlerdi.

Golcü!

Normalde bir golcünün ayağına top geldiğinde, nasıl atacak diye beklersiniz, Batshuayi onlardan değil! Belçikalı’nın ayağına top geldiğinde, Beşiktaşlılar, “Acaba bu kez nasıl kaçıracak” diye düşünüyorlar, o da her seferinde yeni bir kaçırma yöntemi icat ediyor.
Pes!
Güven de ona keza, inanılmaz rahat adam geçiyor, iyi yerlere koşuyor, feyk atıyor, vuruş açısını yakalıyor ama sonra topu en olmadık yere atıyor.
Beşiktaş onca eksiğine rağmen başlama vuruşuyla birlikte pozisyonlar bulmaya başladı, golü de attı ama bir türlü maçı koparamadı. Dahası iki duran toptan, iki gol yediler. Hemen belirtelim ilk golde Rizespor’un Finlandiyalısı Pohjanpalo önündeki Josef’i itip oyundan düşürerek golü attı ama hakemle birlikte VAR’dakiler de uyudular.
Genç Emirhan sahanın en iyilerindendi, harika bir de gol attı, ikincisini de atıyordu heyecanına yenik düştü.


Özetle Beşiktaş iyi oynadı ama Batshuayi ve Güven’in beceriksizlikleri nedeniyle hak ettiği üç puanı alamadı.
Ne diyorduk, pantolon gösteren ütüdür, iyi oyunu gösteren golcüdür.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın