TFF’den Küme Düşme Kaldırılsın’ Talebine Ret

 TFF’den Küme Düşme Kaldırılsın’ Talebine Ret
Okunuyor TFF’den Küme Düşme Kaldırılsın’ Talebine Ret

BB. Erzurumspor’un ardından Denizlispor’un da ‘küme düşme kaldırılsın’ talebinde bulunması spor camiasında ilgiyi bir anda bu konuya çevirdi.

TFF KARARINDAN DÖNMEYECEK

Küme düşürülmenin kaldırılmasıyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’nun kararının net olduğu ve bu alınan karardan dönülmeyeceği öğrenildi.

NİHAT ÖZDEMİR, YAYINCI KURULUŞA AÇIKLAMIŞTI

Federasyon Başkanı Nihat Özdemir, geçtiğimiz günlerde yayıncı kuruluşa bu konuya değinmişti. Özdemir, “Önümüzdeki yıl Süper Lig ve TFF 1. Lig’den 4’er takım düşürülmesi gibi bir planımız var. 2 yıl içinde liglerin yeniden 18 takımla oynanmasını planlıyoruz. Bu sene lig 20 takımla oynanacak. 20 takımlı lig zorlu. 38 hafta olacak, 3 maç haftası hafta içinde olacak. 18 takım ideal. 2 sene 4 takım düşürerek tekrar 18 takıma ineceğiz. Bunu planlıyoruz. Çalışmalarını yapıyoruz” açıklamasını yapmıştı.

TÜM BAŞVURULARDAN SONRA RESMİ AÇIKLAMA YAPILACAK

TFF’nin yapılan başvurular üzerine diğer takımların da başvuru yapma ihtimalini bekleyeceği, tüm başvurular alındıktan sonra resmi bir açıklama yaparak, küme düşmenin kaldırılmasının kesinlikle gerçekleşmeyeceğini kulüplere bildireceği bilgisi edinildi. Federasyonun bu konuda tavrının net olduğu ve alınmış karardan geri adım atmayacakları ifade edildi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın