TFF Başkanı Nihat Özdemir Kadın hakem İçin Tarih Verdi

 TFF Başkanı Nihat Özdemir Kadın hakem İçin Tarih Verdi
Okunuyor TFF Başkanı Nihat Özdemir Kadın hakem İçin Tarih Verdi

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Turkcell ile imzalanan sponsorluk anlaşması sırasında açıklamada bulundu.

“Önümüzdeki 2 yılda Kadınlar Ligi, Turkcell Kadınlar Ligi olarak oynanacaktır. Türk kadınının gücünden ve her alandaki başarısından Türk futbolunun faydalanması gerektiğine inanıyoruz. Kadın futbolunun Avrupa’da üst seviyeye ulaşması için çalışıyoruz. Kadın futbolunun gelişmesi için her türlü çabası gösteriyoruz. Yönetim olarak 1 yıl kadar önce düğmeye bastık ve önemli bir karar verdik. Kadın Milli Takımımızın teknik direktörlüğüne Necla Güngör Kırağasını getirdik. Kadın Futbol Takımımız, kendisiyle önemli adımlar attık ve yüksek heyecanlı maçlar oynadı” dedi.

“HEDEFİMİZ SÜPER LİG’DE KADIN HAKEMLERİMİZE YER VERMEK”

Kadın futboluna verdikleri önemi UEFA’nın yakından izlediğini kaydeden Özdemir, “Bu konuda farklı planları hayata geçirmeyi planlıyoruz. Hedefimiz 2023’te Süper Lig’de kadın hakemlerimize yer vermek. Bunin için çok ciddi şekilde çalışıyoruz. Kadın futbolu sadece Türkiye’de değil dünyada çok hızla ilerliyor. Futbolda kadın hakemlerimiz yer alırsa kalite ve standart da yükselebilir.” diye konuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın