Terim’in İstediği 5 Transfer

 Terim’in İstediği 5 Transfer
Okunuyor Terim’in İstediği 5 Transfer

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 1 Şubat Pazartesi saat 17.00’de bitecek ara transfer döneminde kadroda belirlediği 5 sorunun giderilmesini istiyor. ‘Fırsat transferleri de olabilir’ diyen deneyimli teknik adam, yapılacaklar listesini hazırladı.

Omar’ın sezonu kapatmasının ardından Fatih Terim, buraya maharetli ve şampiyonluk yolunda verilecek sorumluluğu kaldıracak bir oyuncu talep etti. DeAndre Yedlin imzayı atarsa, bu alanın karşısına bir ‘tik’ atılacak.

Marcelo Saracchi’nin düşen performansı, Emre Taşdemir’in ise sakatlıklardan ötürü düzenli oynayamaması nedeniyle Fatih Terim’in aklında bir sol bek transferi var. Bu nokta için bir ‘fırsat transferi’ beklenecek.

Taylan Antalyalı’nın yanında bu görevi yürütmesi için Etebo transfer edildi ancak Nijeryalı oyuncu beklentileri karşılayamadı. Yeni Malatyaspor’dan Youssouf Ndayishimiye bu görev için düşünülen ilk aday ancak sarı kırmızılı ekibin bu transfer için belirlediği bonservisi düşürmesi gerek…

Galatasaray, ‘kreatif’ olarak orta sahanın merkezinde Younes Belhanda’nın performansına çok bağlı kalıyor. Belhanda’nın istikrarsız performansları nedeniyle sarı kırmızılı ekip, zaman zaman bu anlamda sorun yaşıyor. Fatih Terim’in çok istediği İrfan Can Kahveci transferi, Belhanda’ya olan bağımlılığı azaltacak. İrfan Can ile birlikte düşünülen Gedson da bu ihtiyaca cevap verebilecek bir hamle.

Galatasaray’ın şampiyonluk yolunda Bafe Gomis sonrası istikrarlı, sorunsuz ve düzenli gol atan bir oyuncuya ihtiyacı var. Falcao, Diagne, Mitroglou, Andone transferleri bu isteğe cevap veremedi. Diagne de gittikten sonra Galatasaray’ın elinde Falcao ve Babel kaldı. Mostafa Mohamed çok potansiyelli ancak Galatasaray’ın şampiyonluk yolunda ikinci yarıda 15 civarında gol atacak bir oyuncuya ihtiyacı bulunuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın