Terim’in İlk Aslanı Onyekuru

 Terim’in İlk Aslanı Onyekuru
Okunuyor Terim’in İlk Aslanı Onyekuru

Şampiyonluk yolunda kadrosunu güçlendirmek isteyen Galatasaray’ın ilk hedefi Henry Onyekuru. Monaco’dan ayrılacağını açıklayan Nijeryalı oyuncu için yönetim görüşmelerine başladı. Pazarlıklar sürerken Sarı-Kırmızıların devre arasındaki ilk transferinin ”Onyekuru” olmasına kesin gözüyle görülüyor.

2018-2019 ve 2019-2020 sezonunun ikinci devresinde kiralık olarak Galatasaray formasını giyen Nijeryalı oyuncu, bu kez Galatasaray’a bonservisiyle gelmeye niyetli.

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Futbol oynamak ve formumu korumak için Monaco’dan kesinlikle ayrılacağım” diyen 23 yaşındaki oyuncunun, Galatasaray’ın ilgisi sebebiyle kendisine gelen diğer teklifleri reddettiği iddia edildi. Fatih Terim’i babası gibi gören, Sarı-Kırmızılı taraftarların da adeta sevgilisi olan yıldız oyuncunun büyük bir aksilik olmazsa önümüzdeki günlerde transferinin sonuçlanması bekleniyor.

Mustafa Cengiz ve ekibi de İmparator’un ısrarla kadrosunda görmek istediği 23 yaşındaki oyuncu için Monaco ile görüşmelerini iyice sıklaştırdı. Yönetim, yıldız oyuncuyu zorunlu satın alma opsiyonuyla sezon sonuna kadar kiralamak isterken, rakam konusunda pazarlıklar kıran kırana sürüyor.

Onyekuru bu sezon yalnızca ligin ilk 4 haftasında forma giyebildi. Daha sonrasındaki 13 haftanın 2’sinde kulübede oturdu, 11’inde ise kadroya alınmadı. Monaco ile bir türlü yıldızı barışmayan Nijeryalı futbolcu, kendisini ispatladığı Galatasaray’a güneş gibi yeniden doğmak istiyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın