Terim ve Avcı Karşı Karşıya!!!

 Terim ve Avcı  Karşı Karşıya!!!
Okunuyor Terim ve Avcı Karşı Karşıya!!!

Süper Lig’in 15. haftasında yarın teknik direktörler Abdullah Avcı ile Fatih Terim’in takımları 6. buluşmadan sonra tekrar Tecrübeli teknik adamlar 7. kez karşı karşıya gelecek.

Yarın  Trabzon ile  Galatasaray arasındaki karşılaşma ile teknik direktörler  Abdullah Avcı ile Fatih Terim’in takımları ile büyük buluşma Tecrübeli teknik adamlar, daha önce tamamı ligde olmak üzere 6 . kez birbirlerine rakip oldu.

Abdullah Avcı, bu müsabakalara Medipol Başakşehir, İstanbulspor,  Beşiktaş ile çıktı. Fatih Terim ise söz konusu karşılaşmalarda Galatasaray’da görev yaptı.

Terim ile Avcı’nın 2-2 eşitliği var

İki teknik adamın rekabetinde Fatih Terim ve Abdullah Avcı’nın galibiyetlerde 2-2 eşitliği bulunuyor. Fatih Terim yönetimindeki Galatasaray bu maçlarda 6 gol atarken, Avcı’nın takımları da 6 golle karşılık verdi.

Terim ve Avcı’yı karşı karşıya getiren ilk mücadele 19 yıl önce Galatasaray ile İstanbulspor arasında oynandı. Ali Sami Yen Stadı’ndaki karşılaşma 1-1 berabere tamamlandı.

Tecrübeli teknik adamlar arasındaki rekabetin ikinci maçı 2011’de, o günkü adı İstanbul Büyükşehir Belediyespor olan Medipol Başakşehir ile Galatasaray arasında Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynandı. Avcı’nın takımı müsabakayı 2-0 kazandı.

Terim ve Avcı rekabetindeki üçüncü karşılaşma 2017-2018 sezonunda Türk Telekom Stadı’nda yapıldı. Terim yönetimindeki Galatasaray, Medipol Başakşehir’i 2-0 mağlup etti.

Fatih Terim ve Abdullah Avcı 2018-2019 sezon ise iki kez rakip olarak saha kenarında yer alırken, Medipol Başakşehir’in sahasında oynanan ilk maç 1-1 berabere bitti. Türk Telekom Stadı’nda oynanan ve kazananın şampiyon olacağı ikinci müsabakadan Galatasaray 2-1 galip ayrıldı ve kupayı müzesine götürdü.

Geçen sezon da Avcı yönetiminde Beşiktaş, Galatasaray’ı sahasında 1-0 mağlup etti.

Terim ve Avcı’nın önceki Karşılaşma Sonuçları

Galatasaray-Beşiktaş: 0-1

Galatasaray-Medipol Başakşehir: 2-1

Galatasaray-Medipol Başakşehir: 1-1

Galatasaray-Medipol Başakşehir: 2-0

Galatasaray-İstanbul B. Bld: 0-2

Galatasaray-İstanbulspor: 1-1

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın