Süper Lig maçları ertelendi! İşte yeni tarihler

 Süper Lig maçları ertelendi! İşte yeni tarihler
Okunuyor Süper Lig maçları ertelendi! İşte yeni tarihler

Türkiye Futbol Federasyonu, ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle profesyonel futbol liglerini erteledi. Yapılan resmi açıklamada, ertelenen müsabakaların yeni tarihleri açıklandı.

Türkiye Futbol Federasyonu, tüm liglerde futbol karşılaşmalarının 1 hafta kaydırıldığını açıkladı. 10, 11, 12 ve 13 Şubat’ta oynanması planlanan karşılaşmaları 17, 18, 19 ve 20 Şubat tarihlerine ertelendi. Dün oynanması gereken Ümraniyespor – Adana Demirspor, Giresunspor – Kayserispor ve Fenerbahçe – Konyaspor maçları ise takip eden hafta içinde 21, 22 ve 23 Şubat tarihlerinde oynanacak. Süper Lig’in 24 ve 25’inci hafta müsabakaları ile 1’inci Lig’in 27’nci hafta müsabakalarının planlamaları ise daha sonra yeniden yapılacak.

TFF’den yapıan açıklama şu şekilde:
6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen depremler sebebiyle Cumhurbaşkanlığı kararıyla yedi gün süreyle milli yas ilan edilmiştir. Söz konusu depremler sonucu ne yazık ki büyük can kayıpları yaşadık. Birçok yaralımız ve hala enkaz altında kurtarılmayı bekleyen birçok vatandaşımız mevcut.

Bu sebeplerle, tüm ülkemizi derin bir üzüntüye boğan bu deprem felaketinin ardından 07.02.2023 ve 12.02.2023 tarihleri arasında oynanması planlanan tüm profesyonel ve amatör müsabakalar Federasyonumuz tarafından ertelenmiştir.

Erteleme maçları sebebiyle Spor Toto Süper Lig’in 24. ve 25. hafta müsabakaları ile Spor Toto 1. Lig’in 27. hafta müsabakaları yeniden planlanacaktır.

Liglere ilişkin diğer düzenlemeler ve netleşen tarihler daha sonra ilan edilecektir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın