Spor Yazarlarından Kasımpaşa-Beşiktaş Yorumları

 Spor Yazarlarından Kasımpaşa-Beşiktaş Yorumları
Okunuyor Spor Yazarlarından Kasımpaşa-Beşiktaş Yorumları

Spor yazarları, Beşiktaş’ın Kasımpaşa’ya 1-0 mağlup olduğu mücadeleyi ele aldı.

ERMAN TOROĞLU: Bu sene seyrettiğim en kötü Beşiktaş, inanılır gibi değil. Bu kadar çok top kaybı yapan, pres yapamayan, ayakta duramayan Beşiktaş. Beşiktaş’tan beklediklerimizi Kasımpaşa yaptı, hem de baya iyi yaptı. İlk yarıda çok net pozisyonlar var, maçın devrede neticesi 3-1 olması lazım, çok net pozisyonlar. Biraz normal bir golcü olsaydı maç ilk yarıda bitmişti. Beşiktaş, Aboubakar’ı çok arıyor, Aboubakar’ın boşluğundan da diğer golcü Larin pozisyon buluyordu. Şimdi sıkıştı kaldı stoperlerin kucağında.

ATTİLA GÖKÇE: Peki neden böyle oldu? Ghezzal’ın cezası, Cenk ve Dorukhan’ın Milli Takım’dan Kovid-19’la dönmesi, Aboubakar’ın beklenmedik sakatlığı anlaşıldı ki Beşiktaş’ın kimyasını bozmuş…  Yarış heyecanını sürdüren, rakiplerine de şans tanıyan bir durum yarattı ama kimse kuşkuya kapılmasın… Bu ligin efendisi Beşiktaş!

“NEDENİ SERGEN YALÇIN”

REHA KAPSAL: Beşiktaş’ın 2 haftadır kötü gidişatının nedeni Sergen Yalçın. Fenerbahçe maçında son 30 dakikada yaptığı değişikliklerle takımın geriye gitmesinde 1. neden Sergen Yalçın. 

TÜMER METİN: Sezona damga vuran bir Beşiktaş oyunu vardı. 2 oyuncunun önemini sezon başından beri anlattık, Ghezzal ve Aboubakar. İki tane kadife ayak, Beşiktaş’ın oyun dinamiklerini başka noktaya taşıdı. Yokluklarında Beşiktaş’ın takım olarak göstereceği tutum önemliydi. Ghezzal ve Aboubakar olmadığında, gördük ki iki kaliteyi aldığınızda işi mücadele ile kotararak kazanmaya götürebilirsiniz. Özellikle geri düştüğünde pozisyon üretmekte zorlanan bir Beşiktaş izledik. 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın