Spor Yazarlarından Galatasaray – Sivasspor Maç değerlendirmesi

 Spor Yazarlarından Galatasaray – Sivasspor Maç değerlendirmesi
Okunuyor Spor Yazarlarından Galatasaray – Sivasspor Maç değerlendirmesi

Süper Lig’in 29. haftasında Galatasaray ile Demir Grup Sivasspor karşı karşıya geldi.. Mücadele 2-2 sona erdi, spor yazarları mücadeleyi bu yorumladı.

OSMAN ŞENHER: “Artık bazı şeylerin izahı yok. Şampiyonluğa oynayan bir takım üst üste bu kadar puan kaybetmez. Artık bazı şeylerin izahı yok. Şampiyonluğa oynayan bir takım üst üste bu kadar puan kaybetmez.

ŞANSAL BÜYÜKA: “Fatih Terim, Sivas maçının tekniğini, taktiğini hazırlarken, her şeyi “kılı kırk yararak” hazırlamıştır. Bu titizliğe rağmen Donk-Linnes ikilisiyle hem de iki defa “içerden vurulacağı” aklının ucundan geçmemiştir. İster rotasyon deyin, ister Ankaragücü yenilgisinin faturası; Galatasaray ilk 11’inde tam 6 değişiklik yaparak çıktığı maça çok hızlı, çok istekli, en önemlisi çok etkili başladı. Fatih hoca her fırsatta “tuzaklar” diyor ya, bu defa “tuzak” kendi ekibinden geldi.

ÖMER ÜRÜNDÜL: “Galatasaray çok önemli iki puan kaybetti. Ben en çok Taylan’ı beğendim. Benim için en büyük sürpriz Falcao’dan hiç beklemediğim bir performans oldu. Çok güzel gol attı, başka pozisyonların da içindeydi. Bu kadar uzun aradan sonra gerçekten başarılıydı. Sivasspor iyi mücadele etti. 

AHMET ÇAKAR: “Galatasaray, Ankaragücü maçından sonra yine önemli bir kayıp yaşadı ve yediği goller tamamen basit defans ve kaleci hatası. Yoksa bir puan alıp Sivas’a dönen Sivasspor çok iyi oynamadı ama çok iyi mücadele etti. Linnes’in yaptığı hata belki de kırılma noktası. Yapılan amatörce defans hataları ve kaçan goller belki de Galatasaray’ı şampiyonluk yarışında dezavantajlı hale getirdi.

ERMAN TOROĞLU: “Galatasaray maça sanki iddiası olmayan bir takım gibi başladı. Laubali hareketler, rakibe verilen toplar ve skor 2-1. Koca 45 dakikada maçı alacak hiçbir şey yapmayan bir Galatasaray vardı. ilk yarıda yürüyenler var. Fatih Terim hiç seslenmiyor. Ne zaman ki bakıyor pabuç pahalı, sahaya yeni oyuncu sürmeye başlıyor.

TÜMER METİN: Galatasaray kazanmak adına her şeyi yaptı. 2 defa geriye düştüğünüz maçta geri gelmeyi başardınız. Oynayanı etkiler zemin, oynamak isteyeni. İç saha takımının elinden alır avantajını zemin. Ancak, sen bu zemine rağmen 2 tane gol bulmuşsun. O zaman yemeyeceksin.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın