Sörloth’ın Transferi Rıdvan Yılmaz’dan

 Sörloth’ın Transferi Rıdvan Yılmaz’dan
Okunuyor Sörloth’ın Transferi Rıdvan Yılmaz’dan

Rıdvan Yılmaz için İtalyan ekibi Torino’yla yapılan pazarlıklarda önemli aşama kaydeden yönetim, Çizme ekibinden son teklifin iyileştirilmesini bekliyor.

Yapılacak yeni görüşmede 6 milyon Euro civarındaki talebin karşılanması halinde transfere onay çıkması planlanıyor. Beşiktaş Yönetimi, Rıdvan’ı İtalya’ya uğurlarsa buradan gelecek bonservisle Alexander Sörloth operasyonunu finanse etmeyi hedefliyor. Real Sociedad’ın satın alma opsiyonunu kullanmadığı Norveçli için Leipzig’e 6 milyon Euro artı sonraki satıştan pay önerilecek.

Siyah-Beyazlılar, yeni sezonun kadrosunu oluşturma konusunda yoğun mesai harcıyor. Bu doğrultuda teknik direktör Valerien Ismael’le birlikte çalışmalarını sürdüren Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı’nın transferdeki 1 numaralı hedefi Alexander Sörloth’tan başkası değil…

Golcü oyuncuyu transfer katmak için menaceri Morten Wivestad’la görüşmelerini sürdüren Kazancı, Norveçli golcüyü kariyerine Türkiye’de devam etmeye ikna etmişti. Başarılı yönetici, Sörloth transferine bu ay içerisinde Gedson Fernandes formülüyle nokta koymayı planlıyor. Fernandes’i de Benfica’dan 6 milyon Euro bonservis artı sonraki satıştan yüzde 50 payla ikna eden Kazancı, Sörloth için de Leipzig’le bu şartlarla anlaşmayı hedefliyor.

Ral Sociedad’ın süresi doldu

Sezon başında Alexander Sörloth’u 2 milyon Euro ödeyerek kiralayan Real Sociedad, yıldız ismin La Liga’da sergilediği performansın beklentilerin altında kalmasının ardından belirlenen süre içinde 16 milyon Euro’luk satın alma opsiyonunu kullanmadı. Bu gelişmenin ardından Beşiktaş’ın Sörloth konusunda eli daha da güçlendi. Kariyerine Avrupa’da devam etmek istese de büyük bir kulüpten teklif almayan Sörloth’un, Leipzig’in de kendisini kadroda tutmak istememesi sonrasında rotasını Türkiye’ye çevirmesi oldukça yüksek ihtimal.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın