Sörloth için Fenerbahçe’ye 2 seçenek

 Sörloth için Fenerbahçe’ye 2 seçenek
Okunuyor Sörloth için Fenerbahçe’ye 2 seçenek

Leipzig, “Sörloth’u ya 17 milyon Euro’ya satın alın ya da zorunlu satın alma opsiyonuyla kiralayın” dedi. F.Bahçe ise “8 milyon Euro zorunlu satın alma, bir sonraki satıştan yüzde 30 pay” önerdi.

Teknik direktör Vitor Pereira’nın pivot santrfor talebinin ardından harekete geçen Fenerbahçe yönetimi şu sıralar yoğun bir mesai halinde.

LEİPZİG FENER’İN KAPISINI ÇALDI!

Hem transfer hem de gönderilmesi planlanan oyunculara takım arayan yönetim, Leipzig kulübünden sürpriz bir teklifle karşı karşıya kaldı. Kadrosuna Silva’yı katan Alman kulübü, Alexander Sörloth’u satış listesine koyarken, Fenerbahçe’ye de 2 seçenek sundu.

LEİPZİG’İN TEKLİFİ

Leipzig kulübü ilk olarak Fenerbahçe’ye “Alexander Sörloth’u 17 milyon Euro’ya satın alın” teklifini sundu. Ancak FFP nedeniyle kiralama tercihine yönelen Fenerbahçe’ye son olarak “2.5 milyon Euro’ya 1 yıl kiralayın. Ancak önümüzdeki sezon zorunlu satın alma seçeneği devreye girsin” teklifini yaptı.

FENERBAHÇE DE TEKLİFİNİ İLETTİ

Fenerbahçeli kurmaylar önlerine konulan bu iki seçeneğe başka bir teklifle karşılık verdi. Yıllık 2.5 milyon Euro karşılığında kiralama teklifine onay veren Fener yönetimi, “Zorunlu satın alma opsiyonu 8 milyon Euro olsun. Bunun yanında bir sonraki satıştan da Leipzig’e yüzde 30 pay verelim” önerisinde bulundu.

OPSİYON PAZARLIKLARI TAM GAZ

Sörloth’u isteyen başka kulüplerin de olduğu ancak Fenerbahçe’nin ilgisinin son derece net olduğu ifade edilirken iki kulüp arasındaki görüşmelerin ve opsiyonun ne şekilde olacağının pazarlıklar devam ediyor. Sörloth ise Fenerbahçe’ye gelmeyi kabul etmiş durumda.

SÖRLOTH ARTIK İLK 11 OYNAMAK İSTİYOR!

Geçtiğimiz sezon Leipzig’de beklediği süreyi alamayan Alexander Sörloth da Alman kulübünde kalmaya sıcak bakmıyor. Norveçli santrforun hem iddiası olan hem de sürekli forma şansı bulabileceği bir kulüpte oynamak istediği biliniyor. İstanbul’a da sıcak bakan Norveçli Sörloth, Fenerbahçe’nin teklifini değerlendirmek istediği de gelen haberler arasında

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın