Son dakika:Rıdvan Dilmen’den şampiyonluk kehaneti

 Son dakika:Rıdvan Dilmen’den şampiyonluk kehaneti
Okunuyor Son dakika:Rıdvan Dilmen’den şampiyonluk kehaneti

Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray’ın Trabzonspor’u deplasmanda 2-0 mağlup ettiği  müsabaka hakkında çarpıcı yorumlamalar yaptı. İki takımın oyununa değinen Dilmen, şampiyonlukla alakalı çarpıcı bir kehanette bulundu.!!!

İki takım arasında kadro kalitesi anlamında büyük fark olduğunu dile getiren Rıdvan Dilmen’in ifadeleri şu şekilde:

“FAVORİM GALATASARAY’DI”

“Maçtan önceki senaryodan farklı olmadı, favorim Galatasaray’dı. Dolu tribünler önünde olsa farklı olabilirdi. İki takım arasında oyun, hazırlık ve kadro anlamında fark var. Kaldı ki Galatasaray’ın klas diyeceğimiz oyuncuları daha oynamıyor. İdeal santrforu yok, onun yediği yok, kalecisi yok ve Babel yok. Okan da oynadıkça iyi gidiyor, hatasız oynamaya çalışıyor.

YEDEK VURGUSU

Abdullah Avcı ile Erzurum maçında ve Hatayspor maçında tek kale yedi Trabzonspor. Şu anda eşitlenmiş maç sayılarıyla liderliğe yükselen bir Galatasaray var. Sezona kötü başladı ve sürekli sakatlıklarla boğuştu. Oğulcan ilk 11 olarak gelmedi, Rize’de bile bazen yedekti. Başakşehir’de Arda yedekti. Emre Kılınç ilk 6-7 maç yedekti. Taylan ilk oyuncu değildi, Donk aslında yedek oyuncuydu, Omar Mariano için yedek olacaktı, Ömer Bayram da yedekti.

“GALATASARAY’DA HİÇ BAM GÜM YOK”

Galatasaray ne yaptı, sakin kaldı. İlk yarıda olmayan Belhanda, Arda, Emre Kılınç, Taylan katkısıyla oyunu sıkıştırdı, sürekli pas. Baskı altında aldı, verdi, aldı, verdi. Hiç bam güm yok. Bu pas trafiği ne yapar? 20 pas, 1 gol oynuyoruz diyelim. Pas yapan mı yorulur, kovalayan mı? Trabzonspor’da oyunun sonunda kramplar girmeye başladı. 45 ile 67 arasında kendine güvenli, mükemmel pas yapan bir takım vardı.

“İLK YARIDA OYUN TRABZONSPOR’A GELDİ AMA 2. YARIDA HİÇ GELMEDİ”

Belhanda 2. yarıda aldı topu, 40 metre sağa, 30 metre sola attı. Trabzonspor bir o tarafa, bir bu tarafa gitti. Topu kovaladı sürekli. Son dönemde bireysel oyuncularla etkili olmaya çalıştı. İlk yarıda oyun Trabzonspor’a geldi ama 2. yarıda hiç gelmedi.

“HAKEMİN 1-2 HATASI VARDI”

Hakemin 1-2 hatası vardı. Trabzonspor’da sol bekin yaptığı bir faul vardı, devam etti, Donk ceza alanında hafif çekti ve penaltı ağır olurdu ki pozisyon zaten ofsayttı. Bunlar olabilecek hatalar.

“FLAVIO ATILABİLİRDİ, PENALTI POZİSYONU BENCE DEĞİL”

Flavio’nun 2. sarı kartı olabilirdi ama salı günü iptal ederlerdi yanlış diye, ne olacak ki… Penaltı beklenen pozisyonda benim futbol görüşüme göre değil.

“GALATASARAY’DA KÖTÜ OYNAYAN YOKTU”

Galatasaray bu sene özellikle deplasmanda daha kompakt oynuyor. Oğulcan ile stoper arasında 40 metrelik bir mesafe var, ibre Galatasaray’a yanaydı, Galatasaray’da kötü oynayan yoktu.

“TRABZONSPOR ŞAMPİYONLUĞA OYNAYABİLECEK KADRODAN ÇOK UZAKTA”

Trabzonspor’un maksimumu inanın bu, belki Nwakaeme’den fazlasını beklersiniz ama şu anda şampiyonluğa oynayabilecek kadrodan çok uzakta. Uğurcan Hatay maçında bu topları çıkardı, çıkarmayınca mağlup oluyorsun.

“TAYLAN 40 YILLIK GALATASARAYLI GİBİ OYNUYOR”

Diagne kadroda olsaydı da hoca muhtemelen Oğulcan ile oynardı. Taylan Antalyalı, 40 yıllık Galatasaraylı gibi oynuyor. Baskı altında da çok yumuşak. Çok sert bir top geliyor, ayağının içiyle sol bekine indiriyor. Sağ bekte baskı altındalar, alıyor ve tık diye orta saha oyuncusuna veriyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın