Sergen Yalçın’dan ”Yerli” Hamlesi!

 Sergen Yalçın’dan ”Yerli” Hamlesi!
Okunuyor Sergen Yalçın’dan ”Yerli” Hamlesi!

Yeni sezon için aralıksız çalışmalara devam eden Beşiktaş’ta sıcak gelişmeler yaşanıyor…

Kara Kartal Salih Uçan , Kenan Kahraman ve Mehmet Topal ‘ı da kadrosuna alarak kadrosunu güçlendiren Beşiktaş yeni bir transfere yöneldi.

Ghezzal ve  Rosier’in transferleri için de gün sayan siyah beyazlılar, yeni yabancı kuralı nedeniyle yerli isimlere ağırlık vermeye devam edecek. Bu doğrultuda teknik direktör Sergen Yalçın , Bursaspor’da Burak Kapacak’ı gündemine aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nu yabancı kuralı sonrası alternatifli bir kadro kurmak isteyen ekipler, yerli oyuncular için de kapsamlı bir şekilde planlarını yapmaya devam ediyor. İlk 11’de 3 yerli ismi oynatmak zorunda olan kulüpler hummalı bir çalışma içine girmiş durumda.

Bir dönem Fenerbahçe’nin   de gündemine gelen genç oyuncu için şartların zorlanacağı kaydedildi. Güncel piyasa değeri 2 milyon euro olan Burak Kapacak’ın kulübüyle sözleşmesi 2024 yılında sona eriyor.

BURAK KAPACAK ;

8 Aralık 1999 tarihinde Bursa’da doğan yıldız oyuncu kariyerine Bursa’nın Tuna Gençlikspor takımı ile başladı.  2012 yılında Tuna Gençlikspor’un altyapısına katılan oyuncu, 2014 yılında Bursaspor’a   transfer oldu. Bursaspor’un U16, U17, U19 ve U21 takımlarında da forma giyen Burak Kapacak, 4 Nisan 2018’de Bursaspor ile profesyonel sözleşme imzaladı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın