Sergen Yalçın Maç Sonu Trasferi Açıkladı

 Sergen Yalçın Maç Sonu Trasferi Açıkladı
Okunuyor Sergen Yalçın Maç Sonu Trasferi Açıkladı

Süper Lig’in başlaması ile hareketli günler başladı…

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Süper Lig’de 2021-2022 sezonunun açılışında iç sahada Çaykur Rizespor’u 3-0 yendikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu. Transfere de değinen başarılı teknik adam, Batshuayi ve Mert Günok’a dair konuştu.

3 puanın önemli olduğunu belirten teknik adam, “Sezonun ilk maçları, ilk periyotlar her zaman zor oluyor çünkü henüz hazırlık aşamasındayız. Sakatlıktan çıkan, geç katılan oyuncularımız var. Çok hazır olduğumuz söylenemez ama bugün istediğimiz bir oyun oldu. Oynanan oyundan ziyade kazanılan 3 puanını mutluluğu da daha önemli. İlk 3 hafta ve milli ara sonrasında daha hazır bir takım ortaya çıkarabiliriz.

Bu atmosferde oynamaktan mutluluk duyacağını söyleyen Sergen Yalçın, “Gönül isterdi ki şimdi 20 yaşında olalım, şimdi oynayalım, bu oyuna bu kafa yapısıyla başlayalım. Bizim dönemimiz geride kaldı, tabii ki böyle bir atmosferde oynamak isterdim.” ifadelerini kullandı.

“FORVET İÇİN BİRAZ GEÇ KALDIK”

Transfer mesajı da veren deneyimli hoca, “Forvete iyi bir oyuncu almayı planlıyoruz, biliyoruz biraz geç kaldık. Beklentiye cevap verecek oyuncu bulmak kolay değil, rakamlar yüksek. Rachid ile Rosier’i almak da zor oldu, çok beklediler. Alex geldi, iyi oyuncu ama 6-7 aydır oynamıyor, ona rağmen fizik olarak sorunu yok. Milli aradan sonra Alex de hazır dönecektir.” diye konuştu.

BATSHUAYI VE MERT GÜNOK

Maç sonrası basın toplantısında bir kez daha transfere değinen Sergen Yalçın, “Batshuayi bir aksilik olmazsa önümüzdeki hafta herhalde burada olur diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Mert Günok’a da değinen başarılı teknik adam “Mert Günok çok değerli bir kaleci. Türk olması da önemli. Yabancı olsa almazdık. Ersin veya Mert kalede kimin olacağı fark etmez. Bizde herkes oynayabilir” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın