Sergen Yalçın İsyan Etti

 Sergen Yalçın İsyan Etti
Okunuyor Sergen Yalçın İsyan Etti

Süper Lig’e iddialı bir başlangıç yapan Beşiktaş’ı sakatlık rüzgarı vurdu. Bu sezonda şampiyonluğu hedefleyen teknik direktör Sergen Yalçın sakatlıklar için açıklamada bulundu…

Usta çalıştırıcı Sergen Yalçın, ,sakatlıkların aşırı yüklemeye bağlanmasına sert tavır verdi. “Benim 3. sezonum daha önce böyle bir şey yaşandı mı? Geçen sene çifte kupa kazandık, yine aynı idmanlar ve yükleme vardı. Sakatlıkların tek sebebi oyuncuların dinlenememesi” dedi.

Toplamda 11 eksikle çıktığı Altay deplasmanında Pjanic, Atiba, Oğuzhan ve Salih’i de sakatlığa sonlanan Beşiktaş’ta Teknik Direktör Sergen Yalçın yaşananlara adeta isyan etti. Karşılaşmanın ardından yöneticiler ve yardımcılarıyla durum değerlendirmesi yapan Sergen Yalçın çarpıcı ifadeler kullandığı belirlendi.

Sergen Yalçın’ın, “Maalesef kadrodaki çok yorgun olan oyuncularımızı dinlendirme fırsatı bulamıyorum. Çünkü onları dinlendirmek için kenarda oyuncumuz yok. Onlar da darbeye bağlı sakatlıklar yaşadı. Ben niye Pjanic’i ikinci yarılarda oyundan alıyorum? Dinlenebilsin, sakatlanmasın diye… Ancak sonunda Pjanic bile sakatlandı. Juventus ve Barcelona görmüş, oralarda da yoğun maç tempolarına denk gelmiş Pjanic bile sakatlık yaşadı” diye konuştuğu öğrenildi.

Siyah-beyazlı hoca sakatlıklar yüzünden şu an için Ajax karşılaşması kadrosunun belli olmadığını dile getirdi.

Kale hariç tüm bölgelerde problem yaşadıklarının altını çizen Sergen Yalçın’ın, “Atiba da sakatlandı. Belki maça kadar başta sakatlıklar da olabilir. Maalesef kadrodaki en kritik oyuncuları dinlendirme şansımız olmadı. Önümüzdeki milli araya kadar bu sıkıntıları yaşayacak gibiyiz.

Yalnız şunu herkes bilsin biz buradan daha da güçlenip çıkacağız… Bizim için gelecek karanlık değil. Sakatlıklara gerekçe olarak antrenman ya da yükleme diyorlar. Benim takımda üçüncü sezonum daha önce böyle bir şey yaşandı mı? Geçen sene çifte kupa kazandık. Yine aynı idman yine aynı yükleme vardı. Darbeye bağlı sakatlıklara bir şey diyemeyiz ama adale sakatlıkları tamamen oyuncuları dinlendirememekten kaynaklanıyor” diye konuştuğu bildirildi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın