Sergen Yalçın: Beşiktaş’ta Görevi Bırakmam Söz konusu Değil

 Sergen Yalçın: Beşiktaş’ta Görevi Bırakmam Söz konusu Değil
Okunuyor Sergen Yalçın: Beşiktaş’ta Görevi Bırakmam Söz konusu Değil

Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası şampiyonluğunu kazanarak sezonu çifte kupayla taçlandıran Kara Kartal’da moraller yerinde …

Beşiktaş’ın başaralı teknik direktörü Sergen Yalçın önemli açıklamalarda bulundu …

İşte Yalçın’ın açıklamaları şu şekilde

“Çalışma şartları ve koşulları, her yerde aynı olmuyor. Bu da çok normal bir durum. Yaptığımız işin eleştiri boyutları çok. Yaptığımız işin karşılığı da bu. Başarı ve başarısızlık durumunda sonuçlar farklı. Türkiye’de işin gerçeği bu. Başarı ve başarısızlık, ortası yok. Biz artısını almak istiyorduk. Şimdilik durum iyi. Bu sene doğal olarak problemler yaşadık. Bu kupalar, oyuncuların kazandığı kupalar.”

‘Çıkıp her şeyi konuşamıyorsun’

“Çıkıp her şeyi konuşamıyorsun. Yaptığımız iş zor bir iş, her şeyi konuşursan iş farklı bir yere gidiyor. Benim için başarı kriteri çok farklı, ben iki genç kaleciyle oynadım. Benim için başarı kriteri bu. Rıdvan’ı camiaya kazandırmaya çalıştım. Ben kulübe hiçbir şekilde zorluk yaratmaya çalışmadım. Ekonomik bir kadro kurdum. Tarihin en zor sezonunda kadroyu böyle tutmak, genç oyuncuları kullanmak çok önemli. En büyük başarısızlığım da Güven mesela. Onu bir türlü bu işin içine sokamadım.”

‘Avrupa’da oynamak için doğru sezon değildi’

“Bu sezon, Avrupa’da oynamak için doğru sezon değildi. Şampiyonlar Ligi bileti aldık, keşke almayalım derdik haberimiz olsa. Bir hazırlık sürecimizin olması gerekiyordu. Biz o süreci yaşayamadık ki. Geçen sezon, bizim için doğru sezon değildi. Kimsenin başarı beklediğini de sanmıyorum. PAOK köy takımıymış, bu söylemler çok kullanılıyor. Biz hata yapmadık. Bizlik bir durum yoktu. Hazırlık maçı yapmadan, PAOK maçını oynadın diyorlar. Siz oradan onu biliyorsunuz, biz buradan onu bilmiyoruz.”

“Biz de biliriz 200 milyon avroluk takım kurmayı. Biz hem başarılı olmak hem de ekonomiyi korumak zorundayız. Devre arasında bir oyuncu aldık, Cenk de sakatlandı.”

“İmza töreninden sonra ‘Yandık’ dedim. Üstümüzdeki sorumluluğu o an hissettim. ‘Biz burada başarılı olmak zorundayız’ dedim.”

‘Söz konusu dahi olamaz’

“Benim Beşiktaş’ta görevi bırakmam söz konusu olamaz. Taraftarın bu kadar destek verdiği bir yerde, ben görevi bırakamam. Biz başarılı olacağız. Ben yenildiğimiz maçtan sonra, şampiyon olacağımızı söyledim. Biz her şeyimizi sonuna kadar vereceğiz.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın