Sergen Yalçın: Beşiktaş’ta Fark Çok Açık

 Sergen Yalçın: Beşiktaş’ta Fark Çok Açık
Okunuyor Sergen Yalçın: Beşiktaş’ta Fark Çok Açık

Beşiktaş, 29. Ocak 2020 ‘de Sergen Yalçın’ın teknik direktör olması ile büyük gelişmeler yaşandı.

Sergen Yalçın göreve geldiğinde Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi grubunda 3 puanla sonuncu olmuş, Türkiye Kupası’nda BB Erzurumspor’a elenmiş ve Süper Lig’de ise 7. sıradaydı. Tüm hatlarıyla eleştirilerin odak noktası haline gelmişti resmen.

Bu sezon ise tamamen değişime uğrayan Beşiktaş, sadece 1.68 milyon Euro bonservis harcaması ile büyük fak attı.

50. MAÇINA ÇIKTI!

Beşiktaş’ın başında 50. resmi maçına Erzurum’da çıkan Sergen Yalçın, 34. galibiyetini elde etti. 5 beraberlik 11 mağlubiyet alan Sergen Yalçınlı Beşiktaş, 108 gol atıp 57 gol yedi.

PUAN ORTALAMASINDA FARK ÇOK AÇIK

Beşiktaş, bu süreçte rakiplerine puan ortalaması olarak büyük fark attı. Beşiktaş, Sergen Yalçın ile 2.2 puan ortalaması yakalarken, Trabzonspor ile Galatasaray 1.8, Fenerbahçe 1.7, Gaziantep 1.6, Alanyaspor ise 1.5’da kaldı.

100 GOL SEVİNCİ!

Sergen Yalçın, Beşiktaş’ın teknik direktörüyken 100 gol sevinci yaşadı. Bu süreçte Galatasaray 89, Fenerbahçe 76, Trabzonspor 75, Alanyaspor 72, Gaziantep FK ise 69 kez gol attı.

SAVUNMASI EN İYİ TAKIM BEŞİKTAŞ

Beşiktaş, Sergen Yalçın ile birlikte hücumdaki başarısını savunmaya da aktardı. Kalecisi, sağ beki, sol beki ve 1 stoperi değişen Beşiktaş, 19 maçta kalesini gole kapattı. Bu süreçte Galatasaray 18, Trabzonspor 14, Gaziantep FK 12, Alanyaspor 11, Fenerbahçe ise 10 kez kalesini gole kapatabildi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın