Sergen Yalçın Batshuayi’nin Geliş Gününü Duyurdu

 Sergen Yalçın Batshuayi’nin Geliş Gününü Duyurdu
Okunuyor Sergen Yalçın Batshuayi’nin Geliş Gününü Duyurdu

Süper Lig’in başlaması ile Beşiktaş’ta transfer hareketliliği iki katına çıktı.

Şampiyonluğu bu sezonda da göğüslemek isteyen Sergen Yalçın çok iddialı bir transferi daha bitirdi.

Siyah-beyazlıların anlaşmaya vardığı Belçikalı golcü Michy Batshuayi’nin İstanbul’a geleceği gün belli oldu. Detayları ile Sergen Yalçın açıkladı;

Forvet arayışlarına sıkı şekilde devam eden Kara Kartal, bonservisi Chelsea’da bulunan golcü Michy Batshuayi  ile her konuda anlaştı.

Belçikalı futbolcudan önce görüştükleri Digo Costa’dan yüksek maliyeti nedeniyle vazgeçtiklerini belirten Yalçın, “Diego Costa iyi golcü ama fiyatı yüksek. gelseydi takım içindeki dengeleri bozardı. Bu yüzden transferini onaylamadım. Batshuayi’nin Belçika’da oynadığı günlerden beri takip ettiği bir oyuncu olduğunu ifade eden Yalçın, şunları söyledi:

“LARIN İLE MÜKEMMEL İKİLİ OLACAKLAR”

Batshuayi, dikine giden ve rakip defansı kolay geçebilen bir oyuncu. Forvette Larin   ile mükemmel bir ikili olacaklarına inanıyorum. Farklı özelliklere sahip ve birbirlerini tamamlayacak nitelikte oyuncular. Batshuayi çarşamba günü İstanbul’a gelecek. Devamlılığı olan oyuncularla işim daha kolay oluyor. Bu bakımdan Batshuayi üçüncü bölgede işimizi çok rahatlatacak.

KİRALIK OLARAK GELECEK

Siyah-beyazlılar, kiralama bedeli olarak İngiliz kulübüne 2.4 milyon euro ödeyecek. Demokratik Kongo asıllı 27 yaşındaki futbolcu, 1.85 metre boyunda.

Michy Batshuayi için Marsilya 6, Chelsea  39, Dortmund 1.5, Valencia 3 ve Cyrstal Palace 1.15 milyon euro kira veya bonservis bedeli ödedi. 5 kulübün ödediği toplam ücretler 50.65 milyon euro’ya ulaştı.

“STOPER, MERKEZ ORTA SAHA VE FORVETE İHTİYACIMIZ VAR”

Stoper , merkez orta saha ve forvette takviyeye ihtiyacımız var. Forvet sorununu Batshuayi ile çözdük. Şimdi defansı düşünüyorum. göbekte Vida çok iyi ama kenarları daha çok güçlendirmemiz lazım. çok iyi bir stoper almamız şart. Yöneticilerimiz Diego Godin için çok uğraştı ama eşi Türkiye’ye gelmek istemedi. Bu mevki için çalışmalarımız yoğun şekilde sürüyor. Umuyorum ki gelecek hafta içinde aradığımız stoperi bulacağız.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın