Sergen Yalçın Ajax Maçından Önce İki Sürpriz

 Sergen Yalçın Ajax Maçından Önce İki Sürpriz
Okunuyor Sergen Yalçın Ajax Maçından Önce İki Sürpriz

 Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın ve kaptan Oğuzhan Özyakup Şampiyonlar Ligi’nde C Grubu’nda oynanacak Ajax maçı öncesinde basın toplantısında konuştu.

Sakatlıkla sorunu olduğu için zor bir süreçten geçtiklerini vurgulayan teknik direktör Sergen Yalçın Ajax karşısında savunmanın göbeğinde görev alacak iki oyuncuyu açıkladı.

Basın toplantısında ilk söz alan Oğuzhan Özyakup, “Son maçta hafif bir sakatlık geçirdim ama kendimi iyi hissediyorum. Genel anlamda sakatlıklarla biraz uğraştığımız doğru. Hocamızın da söylediği gibi, buraya gelen arkadaşlarımızla birlikte elimizden geleni yapacağız. İnşallah yarın güzel bir mücadele verip, güzel bir skorla ayrılırız” dedi.

‘ELİMİZDEKİ SEÇENEKLER KISITLI’ 

Deneyimli teknik adam ise “Öncelikle söylemem gereken, gerçekten Beşiktaş camiası olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Son 10 günlük süre zarfında çok ciddi sorunlar yaşadık. Özellikle oyuncu anlamında zor günler geçirdik. Doğal olarak bu durum elimizdeki seçenekleri kısıtlı hale getiriyor. Tabii ki elimizdeki kadroyla en iyisini yapmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

‘GERÇEKTEN ZOR MAÇ’ 

Futbolun en üst seviyesinin Şampiyonlar Ligi olduğunu vurgulayan siyah-beyazlı teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü: “Burada mücadele etmek kolay değil. Gerçekten zor. Yarın oynanacak maçın da zor olacağının farkındayız.

FARKLI OYUN PLANI VURGUSU 

Genç, atletik, tempoyu çok çabuk yukarı çıkarabilen bir takımla oynayacağız. Bunun farkındayız ama biz de ona göre bir oyun planıyla sahada olacağız.

‘İNŞALLAH SKOR BİZİM İÇİN İYİ OLUR’ 

Alabileceğimiz önlemler neler, nasıl bir oyun planıyla başlamalıyız, nasıl devam etmeliyiz, kendi açımızdan en iyisini nasıl yapabiliriz? Doğal olarak bunun planlarını yapacağız. İnşallah oyun ve skor bizim için iyi olur.”

‘NSAKALA İLE SERDAR SAATÇİ STOPER’ 

Josef’i oradan alınca (orta saha) o bölge istediğimiz mücadele gücünün altına düşüyor. N’Sakala’yı geçen maç sağ bek, bu maçta stoper oynatacağız. Serdar Saatçi yanında oynayacak. İnşallah yakında kendi mevkisinde oynatma imkanı buluruz. Oynamayacaklara değil de oynayacaklara kafa yoralım. Her türlü skor olabilir.

Oyuncuların hepsi bizim için önemli, değerli. Hangisi burada olsaydı dersen, ben hepsini seçerdim. 15 günlük arayı kullanıp, güçlü bir şekilde geri dönmeyi düşünüyoruz. Mehmet Topal haricindeki bütün oyuncuların, milli aradan sonra sağlıklı bir şekilde döneceğini düşünüyoruz. Yarın kendi oyunumuzu oynama ihtimalimiz yok. Onların oyununa uyacağız.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın