Sergen Hoca’dan Başakşehir Planı

 Sergen Hoca’dan Başakşehir Planı
Okunuyor Sergen Hoca’dan Başakşehir Planı

Süper Lig’de bu hafta Başakşehir ile karşı karşıya gelecek olan Beşiktaş, şimdiden maç planı hazırlıyor…

Milli aradan sonra Süper Lig ve Şampiyonlar Ligi’nde zorlu bir maç trafiğine girecek olan Beşiktaş’ta, Teknik Direktör Sergen Yalçın elindeki kadroyu en verimli şekilde kullanmaya çalışıyor.

Sergen Yalçın, Başakşehir’e karşı Güven ve Can’a yine 11’de forma vermeyi planlıyor. Sporting ve Galatasaray maçlarını da düşünen siyah-beyazlı teknik adam, Pjanic’i riske etmek istemiyor.

Sakatların dönmesine sevinen fakat bu kez kadroya aday çok ismin olmasının tatlı sıkıntısını yaşayan Yalçın’ın, Başakşehir maçında üç yerine dört yerli oyuncuyu 11’de sahaya sürebileceği öğrenildi.Kalede Ersin’e, sol bekte Rıdvan’a şans vermeyi düşünen siyah-beyazlı hoca, Sivas maçında 2 gol atan Güven’i de kesmek istemiyor.Sergen Yalçın’ın şimdiye kadar bulduğu tüm şansları iyi kullanan Can Bozdoğan’ı da 11’de sahaya sürmeyi planladığı belirtildi.

Başakşehir maçından sonra Sporting ve Galatasaray’la karşılaşacak olmalarını hesaplayan Yalçın’ın bu nedenle Pjanic’i yedek soyundurabileceği ifade edildi.

Orta sahayı Josef-Can-Teixeira üçlüsünden oluşturarak kanatlarda Ghezzal ve Güven’e şans tanımak isteyen siyah-beyazlı hoca en uçta Batshuayi’yi kullanacak.

Orta alanda Can’ın yerine Atiba’yı da oynatmaya sıcak bakan Sergen Yalçın bugün ve perşembe günü yapılacak antrenmanlarda Başakşehir maçında sahaya süreceği 11’i netleştirecek.

Sakatlıkları henüz geçmeyen N’Koudou ve Mehmet Topal ise maç kadrosunda yer almayacak.

MUHTEMEL 11

Ersin, Rosier, Welinton, Vida, Rıdvan, Josef, Can, Ghezzal, Teixeira, Güven, Batshuayi

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın