Sergen Hoca Taleplerini Yönetime Sundu

 Sergen Hoca Taleplerini Yönetime Sundu
Okunuyor Sergen Hoca Taleplerini Yönetime Sundu

Beşiktaş’ın 1 yıllık yeni sözleşme imzalamaya hazırlandığı teknik direktör Sergen Yalçın’ın Siyah-Beyazlılardan talep ettiği transferler ortaya çıktı.

Beşiktaş’ta beklenen imzaların atılacağı büyük zirve bugün yapılacak. Başkan Ahmet Nur Çebi, asbaşkan Emre Kocadağ ve teknik direktör Sergen Yalçın, İstanbul’da bir araya gelecek.

1 yıllık yeni kontrat isteyen tecrübeli teknik adamın transfer talepleri de belli oldu.

1- Sergen Yalçın, transferden sorumlu yöneticiler ve kendi scout ekibinin birlikte çalışmasını istiyor.

2- Yalçın, Şampiyonlar Ligi’ni de düşünerek ilk 11’e yapılacak transferlerin erken bitirilmesini talep ediyor.

3- Aboubakar ve Cenk’in ayrılığı sonrası iki santrfor isteyen 48 yaşındaki hoca, bu isimlerden birinin kariyer olarak da Şampiyonlar Ligi tecrübesi olmasını bekliyor.

4- Mevcut kadrodan sözleşmesi biten Rosier ve Ghezzal’ın takımda kalmasını isteyen tecrübeli çalıştırıcı; iki stoper, orta saha, iki kanat ve iki santrfor talep ediyor. Ersin, Larin ve Ljajic’in ayrılması halinde bu mevkilere de takviye yapılması planlanıyor.

5- Geçen sezon özellikle son bölümde ciddi sıkıntı yaşayan Yalçın, alternatif oyuncularla zengin bir kulübe hayal ediyor.

6- Yabancı kuralı sonrası 3 yerli şartı oluşmasıyla birlikte Sergen Yalçın’ın bu noktada da istekleri bulunuyor. Gökhan Töre ve Utku Yuvakuran ile sözleşme yenilenmesini bekliyor.

7- Birçok oyuncusunun adı transferde anılırken, Yalçın’ın düşüncesi de “Kulübün ekonomisine fayda sağlayacak kim varsa satılabilir” şeklinde.