Sergen Hoca Ateş Püskürttü.

 Sergen Hoca Ateş Püskürttü.
Okunuyor Sergen Hoca Ateş Püskürttü.

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Sporting’e 4-1 yenildikleri maçın sonu konuştu.

Mağlubiyetten dolayı üzgün olduklarını belirterek, “Oyundan dolayı üzüntüm yok, sadece skordan üzüntülüyüm. 4-1’lik oyun olmadı.” dedi.

Şampiyonlar Ligi hataları affetmiyor. Oynadığımız takımlar, ters takımlar. Sporting çabuk kontraya çıkan, 5’li oynayan ve geçiş oynayan bir takım.” dedi. Maçın sonucunun oyunu yansıtmadığını kaydeden deneyimli hoca, “Maçtan sonra düşünüyorum. Çok da 4-1’lik bir maç değil. Böyle maçlar her zaman olmuyor, her zaman oynanmaz. Skoru artıracak, çevirecek birçok pozisyon yakaladık. İyi oynadık. Biraz da şans golleri. Söylenecek bir şey bulamıyorum bu maça. 4-1’lik oyun değil. Böyle skor olmaması gerekiyordu.” ifadelerini kullandı.

“İki tane aynı gol yedik. Bence şans. Ön direkte adamın aşırması, arka direkten vurması. Dışarıda çalışılmış gibi görünebilir ama biz rakibi çalıştık, böyle bir golleri yok. Kaleye gelmeden 3 gol attılar. Ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Son 10 dakikayı saymıyorum. Oyuncularımın psikolojisi bozuldu. Oyun kopmuştu bence. Yorum yapılacak maç değil.” diye konuştu.

Takımının iyi mücadele ettiğini vurgulayan Yalçın, “Hücum oynamaya çalıştık, pozisyonlar yakaladık. Özellikle ilk yarı kornerden 3 gol yedik. Bu bizim için gecenin en üzüntülü tarafı. Bunu biraz da şanssızlık olarak değerlendiriyorum, beklediğimiz değildi.” değerlendirmesinde bulundu.

“4-1 ADİL SKOR DEĞİL”

Şampiyonlar Ligi’nin farklı bir kulvar olduğunu kaydeden Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kazanmak, kaybetmek, iyi oynamak, kötü oynamak burada mücadele kolay değil. Yapılan hataların cezası çabuk kesilebiliyor. Oyuncuların mücadelesinde memnunum. Oyuncular iştahla kazanmak için mücadele etti. Skoru yorumlamakta zorlanıyorum, 4-1 adil skor değil. Yapacak bir şey yok. Çok çabuk şekilde önümüzdeki müsabakaya hazırlanmamız gerekiyor.”

Hatalı goller yemediklerini basit goller yediklerini vurgulayan Yalçın, “Basit goller yemek takımın moralini bozuyor, oyundan düşürüyor. 3-1’den sonra çaba sarf ettik. Son 10 dakikayı dikkate almamak lazım, oyun kopmuştu.” ifadelerini kullandı.

“Daha önce kornerden gol yedik mi, bilemiyorum” diyen Yalçın, Adana Demirspor karşılaşmasında bunu yaşadıklarının hatırlatılması üzerine “O gol fauldü. Adana Demirspor maçındaki pozisyonlar ABD ragbisinde oluyor. Kornerden gol yemiyoruz. Oyuncu da hata yapabilir, takılıp kalmamak lazım. Nasıl önlem alırız çaresine bakarız. Skora çok aldanmayın, oyunun karşılığı değildi.” değerlendirmesinde bulundu.

“BELKİ UEFA ŞANSIMIZ OLABİLİR”

Grupta üçüncü kez yenildiklerini hatırlatan Yalçın, “Gruptan çıkma şansımız var mı, zannetmiyorum. Belki UEFA şansımız olabilir. Onu kovalamaya çalışacağız.” diye konuştu.

“Taraftarlar bizim için değerli, onların desteğini tabii ki hissetmek istiyoruz. Zaman zaman futbolda skorlara göre bu tür protestolar olabiliyor. Garip şeyler değil. Takım olarak bundan sonraki müsabakalarda daha iyisini oynar, kazanırız ve taraftarlarımızı mutlu etmeye çalışırız.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın