Şansal Büyüka’nın Derbi Yorumu

 Şansal Büyüka’nın Derbi Yorumu
Okunuyor Şansal Büyüka’nın Derbi Yorumu

Süper Lig’de Beşiktaş ile Fenerbahçe’nin 1-1 berabere kaldığı derbiyi Milliyet Gazetesi yazarlarından Şansal Büyüka değerlendirdi.

Beşiktaş kazansa Süper Lig’de şampiyonluk yarışını “paydos” eder, işi bitirirdi. Maç berabere bitti. Bu sonuç, Beşiktaş‘ı sarsmaz, Fenerbahçe‘yi üzer. Aslında bu sonuçla büyük balığı cuma günü kendi sahasında kaybeden Galatasaray yakaladı.


BU UNUTULMASIN!

Beşiktaş, milli maç arasına kayıp puan hesabına göre Galatasaray‘dan 6, Fenerbahçe‘den 8 puan önde giriyor. Bu sonuçla şampiyonluk masasından kalkan olmadı. Ama jokerler Beşiktaş‘ın elinde… Bu unutulmasın.

SAMATTA ‘YOK HÜKMÜNDE’

Beşiktaş‘ın hafta arası yaptığı 120 dakikalık ağır mesaiden sonra ikinci yarının son bölümüne kadar son derece iyi ayakta kaldığını söylemeliyiz. Atiba gene iyi, gene diriydi. Beşiktaş orta alanında sırıtan tek Lajiç oldu.


ABOUBAKAR ‘CIVA’ GİBİ

Beşiktaş santrforu Aboubakar ise çok sıkı markaj altına alınmasına rağmen ele-avuca sığmadı. Adam “cıva” gibi… Bir tarafından tutmaya çalışıyorsunuz, öbür taraftan kaçıyor. Bir anlamda Aboubakar-Altay maçı gibi oldu.


BEŞİKTAŞ AVANTAJLI

Beşiktaş, bu beraberlikle şampiyonluğunu erken ilan edeceği bir fırsatı kaçırdı. Buna rağmen yarışı riske atmadı. Sadece uzattı. Jokerler ellerinde ve gene çok avantajlılar.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın