Samatta İçin Fenerbahçe Talih Kuşu

 Samatta İçin Fenerbahçe Talih Kuşu
Okunuyor Samatta İçin Fenerbahçe Talih Kuşu

Fenerbahçe’nin geçen sezonun başında 6 milyon Euro’ya kiraladığı Mbwana Samatta, Belçika kulüpleri Club Brugge ve Genk’in radarına girdi.

Mbwana Samatta, yeniden Belçika’ya dönme ihtimali var. 30 müsabakada sadece 6 gol atması ile beklenenin altında kalmış; teknik heyet ve yönetimi hayal kırıklığına uğratmıştı. Fenerbahçe’nin Tanzanyalı forveti için Belçika kulüplerinin devreye girmesi ile Fenerbahçe yönetiminin yüzü güldü.

“ALIŞ FİYATINI İSTERİZ”

Belçika Pro Ligi’nin iki demirbaşı; Club Brugge ve Genk, Voetbal Belgie’nin haberine göre Samatta için Fenerbahçe’ye fiyat sordu. Sarı lacivertli ekip, Afrikalı hücum oyuncusu için Brugge ve Genk’ten alış fiyatını talep etti.

Brugge ve Genk yönetimleri, Samatta’nın son 2 sezondur futboldan uzaklaştığını ileri sürerek 6 milyon Euro’luk ücreti kırmaya çalışıyor. Ancak Fenerbahçe, “alındığı fiyata satılır” politikasına sıkı sıkıya bağlı.

BELÇİKA, FENERBAHÇE’Yİ YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Fenerbahçe, geçtiğimiz yıl 4 oyuncusunu Belçika ekiplerine kiralamıştı. Nabil Dirar Brugge’e, Frey Beveren’e, Berke Özer ve Barış Alıcı Westerlo’ya gönderilmişti. Beveren’de 32 maça çıkıp 17 gol 4 asist yapan Frey, Belçika kulüplerini bu kez Samatta’ya yöneltti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın