Roberto Carlos’tan Büyük İtiraf

 Roberto Carlos’tan Büyük İtiraf
Okunuyor Roberto Carlos’tan Büyük İtiraf

Real Madrid’den Fenerbahçe’ye transfer olduğunda tüm dünyada ses getiren  Robert Carlos , Fenerbahçe günlerine dair açıklamalarda bulundu. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi sol beki olarak gösterilen Brezilyalı efsane,  Chelsea’yi reddedip Fenerbahçe’yi neden tercih ettiğini açıkladı. Carlos’tan Fenerbahçe – Galatasaray  derbilerine yönelik de bir itiraf geldi. İşte o detaylar…

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi sol beki olarak kabul edilen ve 2007’de geldiği Fenerbahçe’de 2.5 yıl forma giyen Carlos , Türkiye günlerine dair bir röportaj verdi.

GÜZEL BİR BÖLÜM

Hürriyet’e konuşan Brezilyalı efsane, ”Chelsea’yi” reddedip  Fenerbahçeye gelmenin sebebi neydi?” sorusu üzerine şu yanıtı verdi

”Chelsea ‘nin ilgisini takdir ediyorum ama o zaman verdiğim en iyi karar kariyerime güzel bir bölüm daha eklediğim Türkiye’ye gitmekti”

Türkiye’de unutamadığı maçların başında Galatasaray  derbilerinin geldiğini ifade eden Carlos,  Fenerbahçe’de en çok Emre Belözoğlu ile yan yana oynamaktan keyif aldığını söyledi.

Halen Real Madrid’de profesyonel yönetici olarak çalışan Carlos, son dönemde en beğendiği Türk futbolcunun Hakan Calhanoğlu olduğunu da söyledi.

Carlos, birlikte oynadığı en iyi 11’i de açıkladı:  Casillas  Cafu , Hierro , Cannavaro, Branco Figo, Beckham, Kaka Romario, Zidane ,Ronaldo  dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın