Rıdvan Dilmen’den Türkiye Futbol Federasyonu…

 Rıdvan Dilmen’den Türkiye Futbol Federasyonu…
Okunuyor Rıdvan Dilmen’den Türkiye Futbol Federasyonu…

Süper Lig’in 20. haftasında Fenerbahçe, Sivasspor’a konuk oldu. Usta yorumcu Rıdvan Dilmen , 90 dakikayı NTV ekranlarında yayınlanan %100 Futbol programında maçı değerlendirdi.

Rıdvan Dilmen’in ilk yarı açıklamaları şu şekilde:

İki takımın da beklentilerinin altında kaldığını ifade eden Dilmen, ”48 dakikada 2 gol, bu maça fazla. Oyuncular sıcak değiller. Sivasspor, sıkı ve rakiplerinin üzerine giden bir takımdır . Onlar da rölantide oynuyor. Sivas da Fenerbahçe de beklentilerimin altında kaldı ilk yarıda.

‘Müthiş temposuz bir maç’

”Çok yavaş oynanıyor oyun. Müthiş temposuz bir maç. Pas sayıları yüksek olabilir ama etkili yerlerde değil. İkinci yarıda atılacak bir gol ile tamamen iş riske dönecek. İnşallah uykumuzdan uyanacağımız bir maç olur ikinci yarıda.”

‘Sivas ve Erzurum’da 16.00’da oynanması lazım’

”Sivas ve Erzurum’da 16.00’da oynanması lazım. Fenerbahçe, pazartesi oynadı diye 3 saat daha dinlensin diye düşünülmüş olabilir ama bu maçın 16’da oynanması en azından 2-3 derece fark ediyordur.”

‘Fenerbahçelilerin, ‘Eyvah puanlar gitti’ dememesi lazım’

”Sivasspor memnun. Çok heyecanlı Fenerbahçe taraftarı dışında Fenerbahçe memnun. Çok soğuk bir hava var. Bundan ders alması gereken bir Türkiye Futbol Federasyonu var. İkinci yarıda vasatın üzerine çıkan bence biraz Sivasspor vardı. Rıza Çalımbay, Erol Bulut, kaptanlar herkes memnun. Maçın genelinde iki takım da iki yıldızlık vasatı aşmayan bir oyun oynadılar. Fenerbahçelilerin, ‘Eyvah puanlar gitti’ dememesi lazım.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın