Rıdvan Dilmen’den Sert Eleştiri!

 Rıdvan Dilmen’den Sert Eleştiri!
Okunuyor Rıdvan Dilmen’den Sert Eleştiri!

Ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe’nin 1-1 berabere kaldığı Demir Grup Sivasspor maçı sonrası sarı-lacivertlilerin file bekçisi Berke Özer’i eleştirdi.

Rıdvan Dilmen, “Fenerbahçe’nin bu maçta yediği gole baktıktan sonra diyorum ki bu takımın yedek kalecisi böyle gol

Fenerbahçe’nin yediği jeneriklik gole değinen Dilmen, “Fenerbahçe’nin bu maçta yediği gole baktıktan sonra diyorum ki bu takımın yedek kalecisi böyle gol yemez. Fenerbahçe, Altay Bayındır’ı zorlayacak bir kaleci almalı. Tabii ki bu beraberliği kaleciye bağlayamayız. İkinci yarıda İlk yarıdaki Sivas, Fenerbahçe gitti, başka bir Sivas Başka bir Fenerbahçe geldi.” dedi.

Rıdvan Dilmen’in açıklamalarından satır başları:

-“İsmail Kartal doğru bir takımla çıktı sahaya ama rakımı yüksek yerlerde maça başladığınız oyuncularla bitireceksiniz. Oyuna giren nefes nefese kalır. Fenerbahçe maçında ikinci yarı oyuna girdikten sonra verim sağlayan bir oyuncu olmadı.”

-“İrfan Can’ın sezon başından itibaren oynamaması maç ritmini kaybettirdi. Onun üzerine de psikolojik baskı yaşadı. Vücut olarak bir sıkıntısı yok ama tempo olarak sıkıntılı. Ama yavaş yavaş oyuncuları kendi mevkilerinde oynatan bir teknik adam var.”

“BENCE FENERBAHÇE DOĞRU TEKNİK DİREKTÖRLE SEZONA BAŞLAMADI”

-“Bence Fenerbahçe sezona doğru teknik direktörle başlamadı. Denenmişle başladı ve bundan dolayı da problem yaşadı. Ben bugün Fenerbahçe’nin teknik direktörü olsaydım ben de bu kadroyla çıkardım. Burada problem yok, ancak Osayi bir ara savunma dörtlüsünün soluna geçti. Bu adam kanat oyuncusu.”

-“İsmail hoca istese de istemese de bu fişi çekmişlik, bu mental yorgunluk zaman zaman sizi üste çıkartır, zaman zaman da dip yaptırır. Ortası hiç olmaz. Büyük kulüplerin ortasını yakalaması bile yeterlidir, çünkü kalite vardır. Fenerbahçe’nin yedeklerinde birçok oyuncu vardı. Elbette olağanüstü değiller ama lig için yeterli. Eksikleri olmasına rağmen alınan bu 37 puan yeterli değil.”

“BU KADRONUN KARŞILIĞI 37 PUAN DEĞİLDİR”

-“Fenerbahçe’ye baktığımız zaman oyuncuların şampiyonluk ümidi olmadığı için mücadele etmiyor. Fenerbahçe’de bu kadronun karşılığı 37 puan değildir. Artık üst üste bir seri yakalaması lazım. Fenerbahçe ilk 8 haftada eleştirmeme rağmen lig lideriydi. Şimdi de Fenerbahçe’nin ikinci yarının ilk 8 maçında en azından 19 puan toplaması gerekir.”

-“Oyunlar artık 2 puanlı sisteme doğru gitmeye başladı. Trabzonspor’da aynı şekilde berabere kalıyor. Şunun altını çizmek gerekiyor Sivasspor’un çok iyi bir teknik direktörü var. Anadolu takımlarında oyuncular fiziki anlamda daha iyilerdir.”

-“Maçın ilk yarı ve ikinci yarısı siyahla beyaz kadar farklıydı. İlk yarıda Fenerbahçe’nin hem pozisyon hem de oyun üstünlüğü vardı. Hakikaten de iyi hazırlanmış, konsantrasyonu iyi bir takım olarak çıktı. Fenerbahçe’nin de eksiği vardı ama Sivasspor’un yarısı bugün yoktu. Kadrolara baktığımız zaman Fenerbahçe ciddi anlamda avantajlıydı.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın