Rıdvan Dilmen’den Mustafa Muhammed Ve Samatta Karşılaştırması: Tercih Edilmiş, Yanlış Yapılmış

 Rıdvan Dilmen’den Mustafa Muhammed Ve Samatta Karşılaştırması: Tercih Edilmiş, Yanlış Yapılmış
Okunuyor Rıdvan Dilmen’den Mustafa Muhammed Ve Samatta Karşılaştırması: Tercih Edilmiş, Yanlış Yapılmış

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, NTV’deki “%100 Futbol” programında Galatasaray’ın Kasımpaşa’yı 2-1’le geçtiği maçı yorumladı. Galatasaray ve Fenerbahçe’nin hücumcuları Mustafa Muhammed ile Mbwana Ally Samatta’yı kıyasladı.

Dilmen, “Fenerbahçe’de sezon başında Muhammed ve Samatta ile ilgili girişim vardı, Samatta tercih edilmiş, şimdi görüyoruz ki doğru olmamış. Çok önemli transfer Galatasaray’da, Allah nur içinde yatırsın, Metin Oktay abi benzetmesi yapıldı, golleri ve çıktığı kafa için doğru benzetme. Başka takımlar da istiyordur, isabetli bir transfer.” şeklinde konuştu.

– “MURIQI DEĞİL, BU SCOUTTUR”

– “Mustafa Muhammed, iyi bir hocaya ve iyi bir takıma geliyor ve hücum oynamaya çalışan bir takıma. Gol krallığına baktığımızda Galatasaray’dan çıkar, çok gol atarlar. Bu oyuncu, scout ekiplik bir oyuncu. Bana Vedat Muriqi ile falan gelmesinler, Vedat’ı Giresun’a alan scouttur. İrfan Can’a falan da kimse scout demesin. Takip edilmiş Muhammed ve alınmış.”

– “Allah sakatlık vermezse, Galatasaray’ı forvette uzun süre taşıyabilir. Her eve uygun. Saha toprak, çamurlu falan fark etmez.

“PELE, MESSI DEĞİL AMA GALATASARAY’A UYGUN”

– “Mustafa Muhammed, bir oyuncu ama çok oyuncu. Pele’yi mi, Messi’yi mi anlatıyorum, hayır ama çok uygun Galatasaray’a. Çok süratli değil ama asla vazgeçmiyor. Vazgeçenler var. Çok önemli bir transfer, kutlamak lazım.”

MAÇ YORUMLARI

– “Galatasaray oyunun son bölümünü doldur boşalt ile oynadı. İlk yarıda Ertuğrul başarılıydı, oyunda tuttu. 2. yarıda saha daha da ağırlaştı. Akan oyunda gol pozisyonuna girmek zordu. İki takım için de bu geçerliydi.”

– “2. yarı Galatasaray adına kör dövüşü oldu. İlk yarıda Galatasaray’ın iyi pozisyonları vardı, güzel de bir galibiyet geldi. Galatasaray’ın kazandığı penaltıda kaleci kontrolsüz girdi. Onyekuru da dürtmeden önce bunu planlamıştı.”

“MAÇLARI HAKEMLER BELİRLİYOR”

– “Kasımpaşa lehine verilmeyen penaltıyı tartışmak istemiyorum, pozisyon penaltı. Ekonomik olarak şu anda Avrupa’da transferlerde 1 numarayız. Avrupa’nın tamamı kadar transfer yapmışız. 1,5-2 aydır maçları hakemler belirliyor. Hangi maç olursa olsun. Serdar Tatlı benim de arkadaşımdır. Sezon başı Rıdvan Dilmen sezonu diyorlardı, şimdi Mustafa Cengiz ben de tamam dedim diyor.”

“HAKEMLER ZIVANADAN ÇIKTI”

– “Türkiye’de tebrik etmeyeceğim tek şey, hakemler ve bu VAR operasyonu. Bunlar komik. Bırak fairi, tamamen zıvanadan çıktılar. Teknoloji yokken hakemler çok konuşuluyordu ama artık iz bırakmama falan yok, iz bıraksam ne olur diyorlar. Allah Türkiye’deki futbolseverlere sabır versin.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın