Rıdvan Dilmen’den Maç Yorumu

 Rıdvan Dilmen’den Maç Yorumu
Okunuyor Rıdvan Dilmen’den Maç Yorumu

Süper Lig’de Fenerbahçe’nin Giresunspor’u 2-1 yendiği maçı , spor yorumcusu Rıdvan Dilmen ele alıp değerlendirdi.

Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor puan kaybetti. Bu durum Fenerbahçeli oyuncuları motive edecek diye bekliyorduk. ama bunun paniğe yol açacağını düşünmedik.

Fenerbahçe’de Başakşehir mağlubiyeti stresli oldu , Giresunspor maçı kurtarıcı oldu. Fener kazandı ama taraftarın istediği fark olmadı.

Mesut Özil, takım içinde sevilen bir isim. Muhammed Gümüşkaya genç bir oyuncu. 11-12 yaşındayken, Mesut Özil de Real Madrid’de oynuyordu. Mesut Özil’in attığı gol oyundan çıkmasını engelledi ve daha iyi bir Mesut izledik. Bu benim için senin için izleyenler için iyi bir şey. Vitor Pereira için alması gereken bir dersti.

Hem Enner Valencia, hem Mesut Özil, hem Diego Rossi, hem de Mergim Berisha bu maçta kımıldadı. Mergim Berisha asistle moral kazanmıştır.

OYUN İÇİNDE DEĞİŞTİRMELİ

Fenerbahçe daha iyi kontratak yapmalı. Mesut Özil’in koşusuyla değil, Mesut Özil’in pasıyla yapmalı. Vitor Pereira sisteme çok bağlı bir hoca ama sezon başlamadan ‘Esneklikler yapabiliriz’ dedi. Maç maç değil ama oyun içinde değişiklikler yapmaya başlamış. 2-0’dan sonra değişiklikler yapabilir. Yine 3’lü oyna ama direk 3-5-2 oynayabiliriz. 3-6-1 de yapabilirsiniz.


MIGUEL CRESPO’NIN KUMAŞI YOK!

Luiz Gustavo’nun yanında oynayan oyuncuda belirsizlik devam ediyor. Mert Hakan, Jose Sosa, Miguel Crespo oynadı. Miguel Crespo, Michael Frey’in orta sahası. Kalitede bir sorun var gibi. Fenerbahçe’de ilk 11’de oynayabilecek bir kumaşı yok. Bu arada Miha Zajc’a ne oldu?

UMARIM SORUN YAŞAMAZLAR!

Pereira’nın inatları var. Örneki Mesut Özil, örnek İrfan Can. Pelkas’la da sorun yaşayabilir. Umarım yaşamaz. Rossi ve Pelkas arasında ikilemler yaşayabilir. Bu problemler yaşanmaması için sistemde değişikliğe gitmeli. Fenerbahçe tamamen 4-2-3-1 oynamalı. Madem bunu tercih etmiyor, Valencia’yı ve Mesut’u faydalı kullanmalı. Pelkas’ı ve İrfan Can’ı kullanmalı, demoralize olmamalılar. Bunu yapabilecek bir kadro var.

İMKANI YOK, YAPAMAZLAR

Bu takımın önde basma ihtimali yok. Mesut, Valencia, Rossia ve Pelkas, bu fizik yapılarıyla önde basamaz. Crespo ve Meyer de düz oyuncu. Mert Hakan ve Gustavo yapabilir. Osayi ve Ferdi de yapamaz, faul yaparlar.

BİR TAKIMA 6 TANE ATABİLİR

Fenerbahçe son bölümde 2’yi, 3’ü korumak için debelenmeyecek. Futbol çok matematikle yapılacak bir şey değil. Elinde kaliteli oyuncuların var, onları iyi şekilde oynatacaksın. Vitor Pereira’nın bir yoğurt yiyişi var ama oyun içinde skora göre değişiklikler olabilir. Fenerbahçe bir gün 2-0 öndeyken, 2-2’ye yakalanabilir. Ancak oyun içinde değişikliğe giderse, bir takıma 6 tane de atabilir. Bu kararı hoca verecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın