Rıdvan Dilmen: Sergen Yalçın, Polemiklere Girmesin

 Rıdvan Dilmen: Sergen Yalçın, Polemiklere Girmesin
Okunuyor Rıdvan Dilmen: Sergen Yalçın, Polemiklere Girmesin

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş’ın Gençlerbirliği karşısında aldığı 3-0’lık galibiyeti N-NTV’deki “%100 Futbol” programında değerlendirdi.

Rıdvan Dilmen, son günlerde iyice ayyuka çıkan Ahmet Nur Çebi-Sergen Yalçın sürtüşmesine değindi ve “Sergen Yalçın böyle polemiklere girmesin. O soruya normal bir cevap verdi ama içinde birikmişlik vardı sanırım devam etti. Çebi de gazetecileri çağırıp bunu söylemiyordur. Soru gelip söylüyordur.” dedi.

Beşiktaş’ın oyun anlamında ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Galatasaray’dan farklı bir seviyede olduğunu iddia eden Dilmen, “Neyi kötü yapıyorlar, savunma arkasına top yiyebilirler mi, yiyebilirler. Sakin olmalılar. Kusur ararsan bulursun. Rakipleriyle puanı eşit ama oyuna bakarsan öyle değil. Fenerbahçeliler ve Galatasaraylılar kendi maçlarını ıkına sıkına izliyor. 1-0’ken dahi Beşiktaş’ta oyun var. Beşiktaş, seyircili oynar gibi oynuyor.” şeklinde görüş belirtti.

– “TFF’nin iki kulübün isteği doğrultusunda maç saatini erkene çekme kararının ne kadar doğru olduğunu gördük.”

– “Maçı izlerken Beşiktaş’ın oynadığı oyundan taraflı tarafsız herkes hoşnuttur. Sürekli hücumu düşündüler. Bütün kulüplere bakalım öne geçtikten sonra, Beşiktaş’ta 2. golden sonra sağ taraftan içeri giren oyuncu sağ bekse fark buradadır.”

“ÖYLE BİR RİTM BULDULAR Kİ…”

Bazen puan kaybedebilirsiniz, kaybedeceği zamanlarda olacaktır Beşiktaş’ın. Beşiktaş artık öyle bir ritm buldu ki sürekli öne doğru oynamak isteyen 3 oyuncuyla oynuyor ön tarafta. Rosier, adeta uçak, iki kişilik oynuyor.

“DORUKHAN’I GEÇEN VARSA O DA SUMUDICA’DIR”

– “Dorukhan jokerlerden bir tanesi. Tahmin ediyorum, oynadığı süre içerisinde en çok kart gören oyuncudur. Onu geçen varsa bir tek Sumudica’dır.”

– “Beşiktaş maçı hak etti. İkili averajda tüm kulüplerden muhtemel olarak önde. Zaman zaman puanlar kaybedecekler. Bir maçta 3 gol de yiyebilirler ama Beşiktaş her maça favori çıkar. Öyle oynuyorlar.”

“BAY HAFTASI BEŞİKTAŞ’A YARAYACAKTIR”

– “İstese BAY haftası gelmez, ikramiye gibi. 120 oynadılar. Bu çok yarayacaktır Beşiktaş’a. Oyuncular da bunu bildikleri için oyunun sonuna kadar oynadılar. Beşiktaş deparlı oynayan bir takım. Depar atmayan 4-5 oyuncusu var sadece onlar da tempolu oynuyor.”

“ESKİDEN AT YARIŞI İZLERDİ, ŞİMDİ GOL İZLİYOR”

– “Bu kadroları oynatmak da lazım. Sergen Yalçın, Allah vergisi yeteneğini çalışmayla birleştirdi. Eskiden tabletten at yarışı izliyordu, şimdi ikinci golü izliyor.”

“JOSEF KALDIĞI YERDEN…”

– “Mensah, Ljajic, Oğuzhan, gözüken tabloda 3’ünden biri oynayacak. Atiba, Josef zaten banko. Tanınmasına rağmen kapalı kutuydu Josef. Josef bol soru işaretliydi. Fenerbahçe serüveninde savaşçıydı, kaldığı yerden devam ediyor. Çünkü akıllı. İstanbul’un iyi bir takımından diğer bir takımına geldim diyor.”

– “Rosier, bir oyuncu bu kadar gelişebilir. Muhteşem bir gelişim sağladı. Bu tip oyuncuları yetenekli teknik adamlar geliştirebilir.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın