Rıdvan Dilmen Hatayspor – Fenerbahçe Karşılaşmasını Değerlendirdi.

 Rıdvan Dilmen Hatayspor – Fenerbahçe Karşılaşmasını Değerlendirdi.
Okunuyor Rıdvan Dilmen Hatayspor – Fenerbahçe Karşılaşmasını Değerlendirdi.


Süper Lig’de Hatayspor ile Fenerbahçe arasında oynanan ve sarı-lacivertlilerin ilk yarı 2-0 önde kapattığı maçı spor yorumcusu Rıdvan Dilmen yorumladı…

Fenerbahçe, endeksli bir rakiple karşı karşıya geldi. Hatayspor, 3 haftadır kazanıyor olmanın verdiği özgüvenle başladı. Fenerbahçe ise çok hızlı ve tempolu oynadı. Fenerbahçe set yerine hız üzerine odaklanan hoca ve oyuncu grubuna sahip. Fenerbahçe, Hatayspor’un beklemediği bir hız gösterdi. Wimbledon finali gibi.

Enner Valencia çok kaliteli bir oyuncu. Kıpırdanmaya başlayan bir Rossi var. Giresun maçında kıpardınmıştı. Zemin de güzel başlayınca Fenerbahçe üçlüsü, sürekli hareket halinde de oldular. Sola Rossi, santrfor Valencia, sağa Berisha yazamazsın. 3’ü de hareketli. Hep yer değiştirdiler. Hatayspor savunmasının beklemediği bir şeydi bu. Ambale oldular. Sürekli bir yerden birileri çıktı. Bir de Mert Hakan Yandaş oraya gitti.

Gustavo’nun yanındaki oyuncu Mert Hakan. Formayı hoca vermeden aldı. Hocası geçen hafta sarı karttan ötürü kenara almıştı. Şimdi de sarı kart gördü. Forvetten dönme orta saha olduğu için sürekli deparlı oynuyor, rölanti oynuyor. Mert’in sorumluluğu Gustavo’dan fazla. 4. forvet olarak gidiyor.

Fenerbahçe’nin çok güçlü bir savunması var. Aldıkları Kim Min-Jae tartışmasız Süper Lig’in en iyi stoperi. Szalai de çok iyi ama Kim çalım yemiyor, sürati, kuvveti. Savunma oyuncusunda olabilecek her şeye sahip. Topla da inanılmaz hızlı, rakip kaleye kadar gidiyor. Çok doğru ve isabetli bir transfer.

Fenerbahçe’nin hala 3-4-3 ile şampiyon olabileceğini düşünmüyorum, beni daha ikna edemedi. 65-70’e kadar böyle götürebilir, daha kompakt bir takım ile devam edebilir. Fenerbahçe çok hızlı, çok tempolu. Neredeyse mükemmele yakın.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın