Rıdvan Dilmen: “Galatasaray İrfan Can İçin 6’ya Kadar Çıktı”

 Rıdvan Dilmen: “Galatasaray İrfan Can İçin 6’ya Kadar Çıktı”
Okunuyor Rıdvan Dilmen: “Galatasaray İrfan Can İçin 6’ya Kadar Çıktı”

Rıdvan Dilmen, Galatasaray’ın İrfan Can Kahveci için Başakşehir ile yaptığı görüşmelerdeki son durumu aktardı. Dilmen, NTV’deki %100 Futbol programında, “İrfan Can için inşallah bir orta nokta bulunur. Galatasaray 6’ya kadar çıkmış, Başakşehir 10’a kadar düşmüş, takaslı makaslı bir şey olur.” bilgisini verdi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in 9 Ocak’taki Gençlerbirliği maçının ardından transferini istediğini İrfan Can Kahveci konusunda Galatasaraylıların en ciddi adımı çarşamba günü attı ve resmi görüşmeler yapıldı

Terim, “Transferde gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum” yorumunu yapmıştı. Galatasaray yönetimi de hocasının beklediği hassasiyeti çarşamba günü gösterdi iki kulübün başkanı çarşamba günü İrfan Can için bir araya geldi ve Hürriyet adım adım transfer zirvesini takip etti.

Galatasaray 25 yaşındaki futbolcu için Başakşehir Kulübü’nden transfer görüşmesi için talepte bulunurken, başkan Göksel Gümüşdağ sarı kırmızılıları Fatih Terim Stadı’nda bulunan kulüp binasına davet etti.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ile 2. Başkan Abdurrahim Albayrak, çarşamba günü saat 13.00’te Başakşehir Kulübü’ne giderek başkan Göksel Gümüşdağ ile bir araya geldi. Görüşmenin ev sahibi Gümüşdağ, Cengiz ile Albayrak’ı kapıda karşılarken İrfan Can Kahveci zirvesi tam 1.5 saat sürdü.

Galatasaray , transferi olumlu sonuçlandırmak adına limitleri ve UEFA Finansal Fair Play kriterleri kapsamında farklı alternatifleri masaya sundu.

Zirvede karşılıklı yapıcı bir yaklaşım ortaya koyan taraflar kısa süre içerisinde bir kez daha görüşmek üzere saat 14.30’de ayrılırken Galatasaray transferi bitirmeye yakın olduğu ifade edildi.

Sarı-Kırmızılıların 1 ve 2 numarasının katıldığı zirvede İrfan Can’ın takım arkadaşı Edin Visca’nın gündeme geldiği öğrenildi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın