Rıdvan Dilmen: “3-4-2-1 ile olmaz, sıfır ihtimal!”

 Rıdvan Dilmen: “3-4-2-1 ile olmaz, sıfır ihtimal!”
Okunuyor Rıdvan Dilmen: “3-4-2-1 ile olmaz, sıfır ihtimal!”

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe’nin Medipol Başakşehir’e 2-0 mağlup olduğu mücadeleyi TRT Spor’da yayınlanan %100 Futbol programında değerlendirdi.

AYKUT HOCA İLE KONUŞTUM

İzlemeyenler için şöyle bir yorum yapamayın. Ligin 5. haftasındayız, bundan önceki 4 haftada bütün maçların yüzde 55’inde lehine gelişti. 4 hafta boyunca her maç ortalama 4-5 tane gol kaçırdılar. Neler kaçırdılar… Döndü gol yediler. Aykut Kocaman’ın da enteresan cümleleri olmuştu. Geçen telefonda konuşuyorduk. “Bizim minimum 9-10 puan olmamız lazımdı.” dedi. 4 haftada hücum anlamında, bugün ikinci yarıda Altay’ı hiç görmedim ben gol dışında. Formasının rengini söyleyemem. Hücum anlamında en kısır maçını oynayan Başakşehir, Fenerbahçe’yi 2-0 yendi. İşin tuhaf tarafı burada.

BU TABLOYLA KAZANMAYI HEDEFLEDİ

Aykut Hoca’nın bir tarzı var, Abdullah Avcı Hoca ile hemen hemen aynı. Aykut Hoca dakika dakika yaşar, çok sabırlıdır. İnsanlar belki hala Aykut Kocaman’a kızgındır kaçan şampiyonluk nedeniyle, Alex’i geç aldı falan. Perde arkasına girmek istemiyorum. Şu tabloyu o istedi. 4 haftayı başka türlü 0 istedi, bu tabloyla kazanmayı hedefledi. Yani, tuzak kurmak için çalıştı.

Oyun içerisinde, çok iyi oynayan tandemini bozdu. Epureanu’yu soktu, öne Yusuf’u koydu. Ligimizin çok değerli oyuncularından biridir Yusuf. Müthiş oyuncu. Mahmut’u kullandı. Fakat tuzak kurmana gerek yoktu Hocam. Zaten karşındakine tuzak kurmaya gerek yoktu. O kadar kafanı çalıştırmana gerek yoktu.

MESUT ÖZİL….

Mesut Özil diye bir oyuncunuz varsa, hiçbir maçta dökülmediyse, en kötüsü ortalama ise ve bazı maçlarda ortalama üzerindeyse, ki bu maçta da 1 pas hatası dışında hata yapmadıysa girer girmez de al da at diye orta yaptı, perşembe günü gol attırdıysa, Antalya maçında girer girmez 2 tane attırdıysa, Adana’da mahkum oynadığın maçta gol attıysa demek ki bu arkadaş kötü oynasa biraz milletin önüne öyle bir atar ki onu. İnanılır gibi değil. Ben bir futbol adamıyım, yorumcuyum.

3-4-2-1 İLE YETENEKLİLERİ KAYBEDERSİNİZ

Bu takımla 3-4-2-1 oynarsanız yetenekli oyuncuları kaybedersiniz. Yetenekli oyuncuları dizer, ona göre takım oluşturursunuz. Fenerbahçe 11’ine bakın. Fenerbahçe taraftarı, yıllardır böyle vasat bir kadro gördü mü ya! Bir de 3’lü oynuyorsun. Fenerbahçe 5 maçta 3 galibiyet 1 beraberlik 1 mağlubiyet. Allah rızası için, Fenerbahçe tarihinde kötü kadrolar vardır ama bu kadroyu ligin birkaç favorisinden biri yaparsın. Hem 3-4-2-1 oynayacaksın, dışarıda kalanlar olacak. 4-2-3-1’i Türkiye’de en güzel Fenerbahçe oynar. Fenerbahçe’den daha güzel 4-2-3-1 oynayacak kadro yok. Mis gibi. Rossi, Pelkas, Mesut, Valencia, İrfan Can. Neyi koyarsan koy. Ferdi’den 4’lünün sol beki, Osayi’den sağ beki. Fenerbahçe futbol takımının sistemi yanlış. Tamam koşmayan oyuncuyu oynatma ama siz dünyanın hangi takımında 11 oyuncunun tamamının koştuğunu gördünüz. Görmediniz. Bazı oyuncularını tolere edersin. Mesut doğduğu günden beri bu kuvvette. Keşke daha kuvvetli olsaydı. Ona rağmen Real Madrid, Arsenal, Almanya Milli Takımı. İrfan Can da sakatlandı, neden? Sürekli oynamadığı için vücudu hazır değil.

3-4-2-1 İLE OLMAZ, SIFIR İHTİMAL

Ben Fenerbahçe liderken söyledim. Bu sistemle olmaz. Sıfır ihtimal. Çarşamba günü Giresun’la oynuyorsun. 4-2-3-1 oyna. Sabaha kadar 10 tane rotasyon yaparım sana 4-2-3-1’de. Dinlendiririm Mesut’u, Pelkas’ı oynatırım, Rossi’yi oynatırım. Enner’i koyarım forvet arkasına. Oynar. Sağ bek Nazım, sol bek Novak. Attila Szalai ile Kim’i oynatırım stoperde. Önlerinde ikiliden kura çekerim. Öndeki 3’lüde de Türkiye’nin en iyi 3’lüsünü kurarsın. Ferdi, Mesut, Pelkas, İrfan Can, Rossi. Çek torbadan oynat. Enner’i sağa çek istersen.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın