Quaresma’dan Jesus’a çağrı… Beşiktaş sözleri

 Quaresma’dan Jesus’a çağrı… Beşiktaş sözleri
Okunuyor Quaresma’dan Jesus’a çağrı… Beşiktaş sözleri

Bir süredir kulüp arayan Portekizli yıldız, futbolu bıraktığı yönündeki söylentilerin ardından futbolseverleri heyecanlandıran açıklamalarda bulundu.

38 yaşındaki Portekizli oyuncu yaptığı açıklamada emekliliği henüz düşünmediğini belirterek, “Futbolu bırakmadım, biraz daha devam edeceğim. Fiziksel olarak kendimi iyi hissediyorum. Bacaklarım yürüdüğü ve topu hareket ettirdiğim sürece oynamak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Quaresma, “İnsanların bana bakış açısı hep şüpheli oldu. Yeteneklerim konusunda değil diğer yönlerden hep şüphelerle karşılaştım ama her zaman üstesinden geldim. Kariyerimle gurur duyuyorum. Henüz bitirmedim ama bitirmem çok da uzun sürmeyecek. Oynadığım sürece zevk almaya devam edeceğim” açıklamasını yaptı.

2019’da ikinci Beşiktaş kariyeri sona eren Quaresma, Kasımpaşa’da 1 sezon oynadıktan sonra ülkesine dönerek Vitoria Quimaraes’e imza atmıştı. Burada geçirdiği iki sezonun ardından takımdan ayrılmıştı.

Beşiktaşlı eski yönetici Umut Şenol, Quaresma hakkında “Ricardo Quaresma’yı canlı olarak 120’den fazla maçta izleme şansına sahip olmuş bir futbolsever olarak, futbolun endüstri haline gelme sürecinde, oyunu seven, yetenekleri muazzam, biraz da haylaz bir serüvene şahit oldum. İyi ki Beşiktaş’a gelmiş, trivelalarını, rabonalarını özleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“BEŞİKTAŞ, PORTO GİBİ BÜYÜK KULÜP”
“Kariyerimde büyük kulüplerde oynadım. Porto ve Beşiktaş gibi büyük kulüpler bambaşkaydı” diyen Quaresma, “Şöyle söyleyeyim. Sadece hafta sonunuz değil, her gününüz baskı altında geçer. Çünkü her zaman sizden beklentisi olan veya restorana gittiğiniz zaman bile daha iyi koşmanız, daha iyi oynamanızın gerektiğini söyleyen insanlar vardır. Beşiktaş da, Porto da çok farklı dünya. Çok farklı büyük kulüpler. Beşiktaş gibi, Porto gibi büyük kulüplerde oynamak için karakter, şahsiyet, gurur, irade ve kararlılık gerekir” dedi.

“JESUS’UN SABRI VARSA BAŞARILI OLABİLİR”
O Jogo’ya verdiği bir diğer röportajda ise Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus ile ilgili düşüncelerini aktaran yıldız isim, “Türkiye farklı bir zihniyet ve ayrı bir dünya. Jorge Jesus’un kulüpte ve futbol dünyasında karşılaşacağı birçok şeye sabrı olacak mı bilmiyorum. Bu kadar şeye katlanabilecek sabrı varsa başarılı olabilir ama bu kolay olmayacak” diye konuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın