Osman Şenher: “İrfan’ı Gerçekten İsteyen Tek Takım Galatasaray

 Osman Şenher: “İrfan’ı Gerçekten İsteyen Tek Takım Galatasaray
Okunuyor Osman Şenher: “İrfan’ı Gerçekten İsteyen Tek Takım Galatasaray

İrfan Can Kahveci ara transfer döneminin en çok konuşulan yıldızlardan biri .Milliyet Gazetesi yazarı Osman Şenher, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin resmen talip olduğu milli futbolcu ile ilgili çok konuşulacak bir yazı kaleme aldı. İşte o yorumları;

Her zaman olduğu gibi İrfan Can Kahveci transferinde de yine komedi yaşanıyor. Gerçekten oyuncuyu almak isteyen bir tek kulüp var; o da Galatasaray….

Önce şunu söyleyeyim, Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ’a hiç kimse gönül koymasın. Kendisi çok büyük baskı altında. Başkana, her taraftan telefonlar geliyor.

Artık iş öyle bir noktaya vardı ki basın mensupları bile aracı oluyor. Şu anda İrfan Can’ın transferi açık artırmaya çıktı. Ben, Fenerbahçe’nin gerçek anlamda İrfan’ı istediğini düşünmüyorum. Kadrosunda çok fazla bu tipte oyuncu var. Ama burada amaç ne bilemiyorum.

Ama şunu unutmayalım şu anda Türkiye’de İrfan Can da buna dahil, 10 milyon euro edecek futbolcu yok. Milli futbolcu kadroya katılacak diye bir yere kadar riske girilir

Başkan Mustafa Cengiz’in yerinde olsam bir daha Başakşehir’in kapısını çalıp ille de bu transfer olsun diye talepte bulunmam. Her şeyin bir ederi var. Rekabet sahanın içinde olmalı. Transfer şampiyonu olmak hiçbir kulübe fayda sağlamaz, sınıf atlatmaz… Galatasaray da bu konuda frene basmalı. Şayet İrfan Can’ın çok talibi varsa, versin Başakşehir’in istediği parayı alsın, hayrını görsün.

Benim üzüldüğüm kendisi çok karakterli bir futbolcu. Arda, Taylan ve Oğulcan ile yediği içtiği ayrı gitmiyor. Keşke mutlu olacağı bir kulüpte kariyerini devam ettirebilse. Şu dakikadan sonra bu transfer gerçekleşmezse, İrfan Can, Başakşehir’de futbol oynamaya devam etse takımına ne kadar faydalı olabilir?

Haziran ayında Avrupa Şampiyonası var. İrfan’ın da bütün hayali burada A Milli formayı giyip, yıldızlaşmak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın