Ömer Üründül Josef Değerlendirmesi

 Ömer Üründül Josef Değerlendirmesi
Okunuyor Ömer Üründül Josef Değerlendirmesi

Ünlü spor yazarı Ömer Ürüdül Altay – Beşiktaş karşılaşmasını değerlendirdi.

10 sakat 1 cezalı! Beşiktaş’ın dün geceki takımı akıcı bir oyun sergilemesi mümkün değildi. Yapılacak tek şey vardı, kontratağa dayalı savunma ağırlıklı bir oyun planı.

Sergen Yalçın da bunu takımına uygulattı. İlk devrede Altay sadece yarım pozisyonu vardı. Buna karşılık Beşiktaş’ta ani çıkışlar vardı . İkinci yarı da benzer tablodaydı ve Beşiktaş kritik anda skor avantajını yakaladı. Bu büyük bir moral avantajıydı.

Ama N’Sakala rakip oyuncunun yaptığı hataya benzer hata yapınca skorun dengesi bozuldu. Sonrasında ise bana göre gole yakın taraf Beşiktaş’tı. Çünkü Altay kapalı savunmaya karşı hem üretkenlik sağlayamıyor hem de risk aldığında geride çok açık veriyordu. Ama Beşiktaş bu ortamı değerlendiremeyince bir de sürpriz bir golle çok önemli 3 puanı kaybetti.

Sergen Yalçın’ın taktiği doğruydu ama hatası futbolun kendisini terk etmiş Gökhan Töre’yi bu kadar süre sahada tutmasıydı. Umut Meraş girip Rıdvan sol öne geçtikten sonra Beşiktaş maçtaki en tehlikeli ataklarını gerçekleştirdi.

“YÜZDE 80’İ KENDİNE BAKMIYOR”

Beşiktaş’ta Pjanic’i de eklersek artık sakatlıklar sezon başı için dünya rekorunu kırdı. Diğer takımlar da buna benzer sorunlarla mücadele ediyorlar. Ama dikkat ediyorum medyada ve kamuoyunda idman yanlışlıkları eleştiriliyor. Hala esas gerçeği anlamak istemiyorlar. Futbolcuların yüzde 80’i kendine bakmıyor.

“JOSEF NEDEN SAKATLANMIYOR?”

Tekrar bir fikir jimnastiği yapılması için ikinci kere soruyorum: “Niye her maç 90 dakika oynayıp en çok koşan Josef de Souza sakatlanmıyor!”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın