Nihat Özdemir:”Galatasaray’ın da Sayılmayan Şampiyonlukları Var

 Nihat   Özdemir:”Galatasaray’ın da Sayılmayan Şampiyonlukları Var
Okunuyor Nihat Özdemir:”Galatasaray’ın da Sayılmayan Şampiyonlukları Var

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Smartspor’da gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe, harcama limitini açabilmek için Serdar Aziz ve Luiz Gustavo’nun ücretini düşürdü. Mesut Özil, Fenerbahçe için çok önemli bir transfer. Fenerbahçe, Mesut Özil’i Rizespor maçında oynatabilir.

Almanya Milli Takımı ve Arsenal, Mesut Özil’e Sayın Cumhurbaşkanımızla fotoğraf çekindiği için yaptırım uyguladı. Mesut Özil de Fenerbahçe’ye transfer oldu.  Mesut’la birlikte tüm transferler hayırlı olsun. Tüm transferlerden mutluyuz. Kulüplerimizin yaptığı transferler Türk futboluna katkı sağlayacaktır.

MesutOl kampanyasına katılmadım. Hiçbir kulübün yaptığı yardım kampanyasına katılmadım, katılmam da uygun olmaz. Mesut Özil’i mutlaka izleyeceğim, stadyuma gitmeyi düşünüyorum, stadyuma gidemezsem de televizyondan izleyeceğim. Süper Lig ve 1. Lig maçlarının hepsini takip etmeye çalışıyorum.

Benim Fenerbahçeliliğimi tartışmak kimsenin görevi değildi. Fenerbahçe Disiplin Kurulu’ndan yazı geldiği anda istifamı verdim.

Hakemler seyirci olmadığı için rahatladı ama artık hepsi taraftarı özlediğini söylüyor. Hakemler bile taraftarı özlediklerini söylüyor. Taraftar onları da motive ediyor.

Geçmiş şampiyonlukların sayılması için bize bir başvuru yok. Sayın Hüsnü Güreli döneminde olabilir. Hukuk kısmına o bakardı. O zaman bir incelemeler yaptı. İlk işim, TFF’ye gittiğimde hukukçu arkadaşlarıma bu dosyayı soracağım ve cevap verip, vermediğimizi öğreneceğim. Fenerbahçe 4. yıldızı alsın, Beşiktaş alsın. Galatasaray’ın da sayılmayan şampiyonlukları var. Buna baktıracağım.

Soru: ‘Keşke ve iyikileriniz neler?
“Keşke TFF Başkanı olsamasaydım, iyi ki mühendis olmuşum.”

Nisan ayından önce amatör maçları oynatmamız mümkün değil. Test olacak mı? Aşı olacak mı? Bu işin altından amatör kulüpler ekonomik olarak kalkamaz. Beşiktaş’ı bile bu testlerin mali yükü rahatsız ettiği için Ahmet Nur Çebi, beni aradı. 3. Lig, 2. Lig ve 1. Lig’te bile büyük sıkıntılar var.

PFDK ve Tahkim Kurulu’ndan çok memnunum. Bana küfür edene 45, hakemime küfür edene 105 gün ceza vermişler. Talimat böyle. Bu kararlar herkesi %100 memnun etmeyebilir. Hukuk sisteminde de memnun etmeyen kararlar var. Sonrasında istifanf mahkemesine gidiyorsun, düzeltmeler olabiliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın